Pogoda na dziś - 18 kwietnia. Synoptycy zapowiadają słoneczny dzień. W Szczecinie nawet 20 stopni

Pogoda na dziś - 18 kwietnia. Synoptycy zapowiadają dziś ciepły i słoneczny dzień. W województwie zachodniopomorskim termometry pokażą dziś nawet 20 stopni. Deszcz zapowiadany jest tylko dla południowo-wschodnich regionów kraju.

Dziś meteorolodzy zapowiadają bardzo słoneczną pogodę. Jedynie mieszkańcy południowo-wschodnich województw muszą liczyć się z większymi zachmurzeniami i przelotnymi opadami deszczu. 

Temperatura. Synoptycy zapowiadają aż 20 stopni w Szczecinie

Dziś w całym kraju temperatura maksymalna przekroczy 13 stopni - taką wartość pokażą termometry w Rzeszowie. W Przemyślu, Kielcach, Gdańsku, Krakowie i w Jeleniej Górze temperatura wahać się będzie od 14 do 15 stopni. Najcieplejszy dzień zapowiadany jest dla Szczecina - meteorolodzy przewidują, że będzie tam nawet 20 stopni. Równie wysoka temperatura odnotowana zostanie w województwach wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim, gdzie będzie maksymalnie 18 stopni. W pozostałych regionach synoptycy prognozują od 16 do 17 stopni. 

Pogoda na dziś - 18 kwietniaPogoda na dziś - 18 kwietnia gazeta.pl

Opady. Dziś w całym kraju słoneczna pogoda, niewielkie opady deszczu prognozowane są dla czterech miejscowości

W dzień synoptycy prognozują zachmurzenie małe dla północy, centrum i zachodu kraju. W ciągu dnia na południowym wschodzie zachmurzenie może wzrosnąć do dużego, jednak nie będzie to sytuacja dominująca przez cały dzień. Dodatkowo w tych miejscach mogą pojawić się lokalne opady - deszcz zapowiadany jest dla Lublina, Rzeszowa, Przemyśla i Zakopanego. W wysokich partiach gór możliwe niewielkie opady śniegu. Wiatr słaby, silniejsze porywy wiatru tylko nad morzem i w górach, gdzie wiać może z prędkością do 50 kilometrów na godzinę. 

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: