Prokuratura w Stowarzyszeniu Wiosna. Chce ustanowienia kuratora w organizacji

Krakowska prokuratura rejonowa wystąpiła o ustanowienie kuratora dla Stowarzyszenia Wiosna. W stowarzyszeniu trwa spór o to, kto w zasadzie jest jego prezesem: ks. Grzegorz Babiarz czy Joanna Sadzik.
Zobacz wideo

W Krajowym Rejestrze Sądowym widnieje jedynie ks. Grzegorz Babiarz, jako prezes zarządu Stowarzyszenia Wiosna i jedyny jego członek. Wcześniej wykreślono cały zarząd reprezentowany przez Joannę Sadzik. Wniosek w tej sprawie złożył właśnie ks. Babiarz.

Teraz w całe zamieszanie w Stowarzyszeniu Wiosna włączyła się prokuratura. Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód wystąpiła o ustanowienie kuratora w organizacji, ponieważ "po dokonaniu analizy akt rejestrowych Stowarzyszenia" stwierdzono wątpliwości co do stanu prawnego w zakresie zarządu.

Postępowanie w przedmiocie wpisu ks. Grzegorza Babiarza nie jest prawomocnie zakończone. Działanie Prokuratury uzasadnione jest wątpliwościami co do tego, czy wymieniony został skutecznie powołany w dniu 4 lutego 2019 r. na stanowisko prezesa zarządu, jak również, czy Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, które odbyło się w dniu 11 lutego 2019 r. zostało skutecznie zwołane oraz czy w jego trakcie ks. G. Babiarz został skutecznie odwołany

- czytamy w komunikacie prokuratury.

Kurator w Stowarzyszeniu Wiosna. Prokuratura: Nie stoimy po żadnej ze stron

Dalej prokuratura wskazuje, że ze statutu Stowarzyszenia Wiosna wynika, że zarząd powinien być co najmniej trzyosobowy, dlatego też wystąpiono o ustanowienie kuratora, który ma zwołać Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia w ciągu sześciu miesięcy od jego ustanowienia.

Działanie prokuratury nakierowane jest wyłącznie na doprowadzeniu do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Stowarzyszenia Wiosna a w konsekwencji do sytuacji by Stowarzyszenie to mogło wypełniać swoje cele statutowe i normalnie funkcjonować. Prokuratura nie stoi po żadnej ze stron sporu, a jedynie zmierza do uregulowania sytuacji prawnej Stowarzyszenia

- podkreśla w swoim stanowisku krakowska prokuratura.

Więcej o:
Komentarze (8)
Stowarzyszenie Wiosna. Prokuratura chce kuratora w organizacji. Czy to rozwiąże sprawę ks. Grzegorza Babiarza?
Zaloguj się
 • panicyniczna

  Oceniono 12 razy 10

  jak nie został skutecznie powołany, to nie ma co się rozwodzić nad skutecznym odwołaniem

 • pawlan

  Oceniono 8 razy 8

  Ładne tam wałki musi robić kościół katolicki, że tak usilnie próbują utrzymać władzę nad fundacją...

 • olal.bana.gw

  Oceniono 7 razy 7

  W Caritasie jest jeszcze gorzej. W zbiorkach parafialnych wolaja o pomoc MO Katolicka. Przy akcji "Tacka" to aresztowac powinni zanim tacka obleci kosciolek.
  A debile placa.

 • antaerpay

  Oceniono 5 razy 5

  Koniecznym jest przeprowadzenie rutynowego postępowania prokuratorskiego. Jeżeli się tego nie zrobi / ze strachu przed jakimś tam księżyną uzurpatorem/ to przepadnie cały dorobek tysięcy społeczników ale świeckich. Panowie prokuratorzy do roboty.Stryczka się chyba już nie boicie.

 • fantomas200

  Oceniono 2 razy 2

  Jaka to musi być "fucha" ten prezes zarządu, że burki tak się kąsają!

 • flanetweb

  Oceniono 1 raz 1

  kuratura pro jednak potrafi działać szybko, kiedy chce.
  a napoleon, co księdzu daje w kopercie, to kiedy przesłuchany będzie?

 • zgredzik01

  Oceniono 3 razy 1

  O Wiośnie tu ładna pioseneczka: www.youtube.com/watch?v=fhw7ZCz7n3M

 • twojeprawda

  Oceniono 17 razy -15

  to już niemiecka partia nie może dostać się do sejmu? przecież co najmniej dwie już są więc o to ten krzyk?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX