Europejskie Centrum Solidarności bez znaku Solidarności? Piotr Duda cofa pozwolenie

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" napisał do dyrekcji Europejskiego Centrum Solidarności, że zabrania ECS korzystać z loga związku. "Zmuszeni jesteśmy wyrazić zdecydowany protest przeciwko wykorzystywaniu znaku w działalności sprzecznej z dziedzictwem związku" - napisał Piotr Duda.
Zobacz wideo

Pismo przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy zaadresowanego do dyrektora ECS Basila Kerskiego opublikowała na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. "Odwołując się do posiadanych przez Związek autorskich praw majątkowych do logo NSZZ 'Solidarność' (przekazane za wynagrodzeniem przez autora Jerzego Janiszewskiego) oraz mając na względzie związanie wartościami zapisanymi w statucie, na straży których stoi cała nasza organizacja, jak i każdy jej członek z osobna, zmuszeni jesteśmy wyrazić zdecydowany protest przeciwko wykorzystywaniu znaku w działalności sprzecznej z dziedzictwem Związku" - czytamy w piśmie do dyrekcji ECS.

Solidarność zakazuje ECS korzystania ze znaku

Dalej czytamy: "Brak zgody na takie działania musi prowadzić do wycofania wszelkich zgód na wykorzystanie znaku - logo NSZZ "Solidarność" przez Europejskie Centrum Solidarności". 

List kończy się zastrzeżeniem, że brak zgody na korzystanie ze znaku "nie dotyczy wystawy stałej prezentowanej zwiedzającym w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności oraz materiałów z nią związanych". Pismo skomentowała Dulkiewicz. "Solidarność jest dla wszystkich. Nie ma zgody na zawłaszczanie symbolu walki o wolność, prawa człowieka i prawa obywatelskie" - napisała prezydent. 

Przypomnijmy, że w lutym Solidarność wycofała się z rady gdańskiej instytucji. - To upolityczniona instytucja, która zamiast łączyć dzieli. Nie widzimy zasadności dalszego funkcjonowania naszych przedstawicieli i do odwołania zawieszamy ich pracach Rady i Rady Historycznej ECS - napisał związek w oświadczeniu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (407)
Europejskie Centrum Solidarności bez znaku Solidarności? Piotr Duda cofa pozwolenie
Zaloguj się
 • lkolesio

  Oceniono 167 razy 159

  Jakim prawem ten zomowiec, pasożyt i pisi przydupas nie mający odrobiny honoru ,prymitywny pieniacz rządzi znakiem wypracowanym i rozsławionym przez prawdziwego przywódcę ruchu Lecha Wałęsę.

 • puuchatek

  Oceniono 105 razy 101

  To jest po prostu skandal, że właścicielem tego znaku - kojarzącego się z ogromnym ruchem społecznym i walką z komunizmem - jest organizacja będąca dziś po prostu przybudówką partii rządzącej Polską.

  Czy autor znaku, Jerzy Janiszewski, nie mógłby wystąpić do sądu o odebranie tego prawa temu czemuś, co już de facto nie jest nawet związkiem zawodowym?

 • owca888

  Oceniono 102 razy 96

  Ty xx.ju, kim ty jesteś? W dudzie ci się poprzewracało? Nie masz prawa, gnojku

 • hipo krater

  Oceniono 76 razy 74

  Dziedzic Solidarności się znalazł! Co on robił w czasie strajków solidarnosciowych, bo jakoś nic nie było słychać o jego zasługachach .?

 • tomekm1804

  Oceniono 67 razy 65

  Partyjny bojówkarz ma czelność, mówić coś o działalności niezgodnej z dziedzictwem Solidarności? Dobre...

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 54 razy 52

  Jaka to jest "działalność sprzeczna z dziedzictwem Związku", tego Kacperek nie sprecyzował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX