Strajk nauczycieli. Związkowcy wznawiają rozmowy z rządem. Najbliższe spotkanie w czwartek

Rzecznik Forum Związków Zawodowych Grzegorz Sikora poinformował, że w czwartek dojdzie do wznowienia rozmów strajkujących nauczycieli z rządem
Zobacz wideo

"Rozmowy pomiędzy stroną rządową, a ZNP i Forum ZZ zostają wznowione! Kolejna tura odbędzie się w czwartek o godzinie 10:00 w CPS Dialog" - napisał na Twitterze Grzegorz Sikora, rzecznik Forum Związków Zawodowych.

Informację potwierdzają też związkowcy z ZNP.

Strajk nauczycieli. Morawiecki ma ogłosić formułę "okrągłego stołu"

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w czwartek zaproponuje konkretną formułę "okrągłego stołu", poświęconego sprawom edukacji. Jego pierwsza sesja miałaby się odbyć w środę, czwartek lub piątek po Świętach Wielkanocnych. Szef rządu powiedział, że o organizacji "okrągłego stołu" rozmawiano na dzisiejszym posiedzeniu rządu. W negocjacjach mieliby wziąć udział przedstawiciele nauczycieli, związków zawodowych, organizacji pozarządowych i rodziców. Premier dodał, że są już wypracowane zasady zapraszania przedstawicieli tych grup. Mateusz Morawiecki powiedział, że chciałby zaprosić do rozmów także przedstawicieli opozycji, którzy mieliby brać w nich udział na zasadach równoprawnych i merytorycznych, "żebyśmy się wszyscy zagłębili w tę tematykę poprawy edukacji". Od dziewięciu dni trwa w Polsce strajk nauczycieli. Mimo protestu, w zeszłym tygodniu przeprowadzono egzaminy gimnazjalne, a od dwóch dni trwają egzaminy ósmoklasistów.