Strajk nauczycieli. Szkoła w Zambrowie zawiesza protest w związku z maturami

Nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie (województwo podlaskie) podjęli decyzję o zawieszeniu strajku. Ma to związek z nadchodzącymi maturami i zagrożoną klasyfikacją uczniów ostatnich klas liceum. Od poniedziałku 15 kwietnia zajęcia w szkole odbywają się normalnie.
Zobacz wideo

Nauczyciele ze szkoły w Zambrowie podjęli decyzję, że zawieszają swój udział w ogólnokrajowym strajku pedagogów - podaje TVN24. Dyrektor placówki poinformował, że strajkujący zawiesili protest po to, żeby zdążyć z klasyfikacją uczniów, którzy w maju będą pisali egzaminy maturalne. Wcześniej Związek Nauczycielstwa Polskiego alarmował, że jeśli do porozumienia z rządem nie dojdzie, to przebieg matur może zostać zakłócony. Minister edukacji Anna Zalewska utrzymuje z kolei, że przebiegowi majowych egzaminów nic nie grozi.

Zambrów. Nauczyciele zawiesili strajk w związku z maturami

Z relacji reportera TVN24 wynika, że w zambrowskim liceum strajkowało dotychczas 20 nauczycieli. Pierwsze informacje o zawieszeniu akcji protestacyjnej pojawiły się już pod koniec zeszłego tygodnia - w piątek po południu uczniowie zagrożeni brakiem klasyfikacji mogli przychodzić do swoich nauczycieli, żeby poprawiać oceny. Od poniedziałku 15 kwietnia lekcje w szkole odbywają się normalnie, zgodnie z planem lekcji.

Dyrektor placówki Krzysztof Wasiulewski podkreślił, że decyzja o bezterminowym zawieszeniu strajku nie należała do niego, a do komitetu strajkowego nauczycieli działającego w szkole.

Więcej o: