Strajk nauczycieli. Szkoła w Zambrowie zawiesza protest w związku z maturami

Nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie (województwo podlaskie) podjęli decyzję o zawieszeniu strajku. Ma to związek z nadchodzącymi maturami i zagrożoną klasyfikacją uczniów ostatnich klas liceum. Od poniedziałku 15 kwietnia zajęcia w szkole odbywają się normalnie.
Zobacz wideo

Nauczyciele ze szkoły w Zambrowie podjęli decyzję, że zawieszają swój udział w ogólnokrajowym strajku pedagogów - podaje TVN24. Dyrektor placówki poinformował, że strajkujący zawiesili protest po to, żeby zdążyć z klasyfikacją uczniów, którzy w maju będą pisali egzaminy maturalne. Wcześniej Związek Nauczycielstwa Polskiego alarmował, że jeśli do porozumienia z rządem nie dojdzie, to przebieg matur może zostać zakłócony. Minister edukacji Anna Zalewska utrzymuje z kolei, że przebiegowi majowych egzaminów nic nie grozi.

Zambrów. Nauczyciele zawiesili strajk w związku z maturami

Z relacji reportera TVN24 wynika, że w zambrowskim liceum strajkowało dotychczas 20 nauczycieli. Pierwsze informacje o zawieszeniu akcji protestacyjnej pojawiły się już pod koniec zeszłego tygodnia - w piątek po południu uczniowie zagrożeni brakiem klasyfikacji mogli przychodzić do swoich nauczycieli, żeby poprawiać oceny. Od poniedziałku 15 kwietnia lekcje w szkole odbywają się normalnie, zgodnie z planem lekcji.

Dyrektor placówki Krzysztof Wasiulewski podkreślił, że decyzja o bezterminowym zawieszeniu strajku nie należała do niego, a do komitetu strajkowego nauczycieli działającego w szkole.

Więcej o:
Komentarze (104)
Strajk nauczycieli. Szkoła w Zambrowie zawiesza protest w związku z maturami
Zaloguj się
 • kruk6666

  Oceniono 16 razy 8

  Przez te ustępstwa od początku topili ten strajk , to już poddanie się ,to ludzie bez jaj.

 • sieceonk

  Oceniono 7 razy 5

  Niestety, wiele osób przeciwnych PiS naprawdę by się ucieszyło z braku możliwości zdawania matur.
  co tam młodzież , ważne że tym możnaby dowalić PiS
  btw czy ZNP w ramach dążenia równania do krajów Unii w sferze zarobków zrezygnuje z rocznego płatnego urlopu nieznanego nauczycielom w krajach Unii ?

 • brods

  Oceniono 11 razy 5

  i tak wygląda solidarność nauczycieli .... , na podlasiu gdzie psy dupy szczekają nauczyciele to zwykłe PISowskie eunuchy ...... , co tu pisać podlasie ....... Polska D - jak dupa duda

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 17 razy 5

  MAJĄ DOŚWIADCZENIE!KACZYŃSKI JAK NIE ZDAŁ DO CZWARTEJ KLASY OGÓLNIAKA, TO MU MINISTER KUBERSKI DAŁ ŚWIADECTWO, TO I ZALEWSKA DA WAM ŚWIADECTWA MATURALNE!

 • normalus

  Oceniono 6 razy 4

  Szacun dla tych nauczycieli. Oni na pewno zasługują na co najmniej 1000 podwyżki.

 • bankier.1

  Oceniono 6 razy 4

  O qrde, jak Zambrów wziął odpowiedzialność za dzieci, to tylko patrzeć, jak reszta kraju weźmie z nich przykład. Tylko te cholerne wielkopolskie pyry się stawiają, ale oni zawsze tak mieli.

 • 4boel

  Oceniono 16 razy 4

  Zambrów do bastion PIS-lamistów. Szkoły średnie podlegają pod starostwa, a w zambrowskim od lat rządzi PIS. Oni nawet uroczystości z okazji zbrodni katyńskiej potrafili zorganizować osobno od uroczystości organizowanych z udziałem szkół podlegających władzom miejskim, gdzie PIS nie miał przewagi. Nie ulega wątpliwości, że nauczyciele byli poddani naciskom i im ulegli. I mają wstyd na całą Polskę, że się wyłamali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX