NSZZ "Solidarność" ma przeprosić KOD za słowa o esbekach. Musi też wpłacić 10 tys. zł na WOŚP

- NSZZ "Solidarność" ma przeprosić Komitet Obrony Demokracji za stwierdzenie, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa i Wojskowych Służb Informacyjnych - orzekł w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Gdańsku.
Zobacz wideo

Solidarność musi przeprosić KOD za stwierdzenie, że wśród "aktywnych, prominentnych działaczy KOD są byli SB-cy, funkcjonariusze WSI, TW i liczni przedstawiciele resortowej PRL-owskiej nomenklatury”. Pierwszy wyrok w tej sprawie wydał 3 października 2018 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku. Wówczas złożona została apelacja. Teraz sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. NSZZ "Solidarność" musi umieścić przeprosiny na swojej stronie internetowej oraz na pierwszej stronie "Tygodnika Solidarność". Ponadto "S" ma wpłacić 10 000 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- To właściwa kara za bezpodstawne pomówienia i kalumnie wygłaszane pod naszym adresem! - stwierdzili działacze KOD w mediach społecznościowych.

Solidarność: Będziemy przypominać ofiary ludzi, którzy zasilają dzisiaj szeregi KOD-u

Sprawa miała swój początek przed 35. rocznicą protestów przeciwko stanowi wojennemu w Gdańsku. Pomorski KOD, który organizował wówczas własne obchody, zaprosił do udziału w nich "Solidarność". W odpowiedzi  prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" uznało zaproszenie KOD za "bezczelną prowokację". Związek podkreślił, że obchody zaplanowano 31 sierpnia w Lubinie, gdzie podczas protestów zostały śmiertelnie postrzelone trzy osoby.

- Będziemy przypominać ofiary tych ludzi, którzy tak chętnie zasilają dzisiaj szeregi KOD-u. Mamy tu na myśli tak widocznych i aktywnych prominentnych działaczy KOD, jak byli SB-cy, funkcjonariusze WSI, TW i liczni przedstawiciele resortowej PRL-owskiej nomenklatury. Słowem: nie potrafimy sobie wyobrazić wspólnego świętowania z ludźmi, dla których refleksją nie jest słowo przepraszam, a jedynie rozpacz, że nie da się wyżyć za 2 tys. zł po zmniejszeniu SB-eckiej emerytury - napisały władze Solidarności w sierpniu 2017 r.

Więcej o:
Komentarze (97)
NSZZ "Solidarność" ma przeprosić KOD za słowa o esbekach. Musi też wpłacić 10 tys. zł na WOŚP
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 45 razy 41

  Ta tak zwana "Solidarnosc", nie mylic z wielka historyczna "Solidarnoscia" to dzisiaj jest PIS-owska przybudowka i bojowka. Piotr Kacperek Duda mowi, ze byl zwyklym komandosem w wojsku, ale "zapomina" dodac, ze byl na Misji Pokojowej w Syrii, a na takie misje komuna wysylala tylko i wylacznie najbardziej zaufanych i pewnych ludzi. Mozna tez zalozyc z 98% pewnoscia, ze Duda wspolpracowal, co najmniej w Syrii, z wojskowymi sluzbami specjalnymi. Tak nawiasem "mowiac" nadal czekamy na pozew Dudy przeciwko "Newsweekowi" za artykul o wielkopanskich wczasach Dudy i osrodku wczasowym "Solidarnosci".

 • robson15

  Oceniono 36 razy 32

  Niech najpierw Duda i jego "związek" noszący o zgrozo nazwę Solidarność ujawni SB-ów i komuchów w swoich szeregach. Poza tym nie oszukujmy się "związek" Dudy jest tylko i wyłącznie przybudówką PIS-u w którym sporo członków ma komunistyczny rodowód. Czyżby komuch, prokurator stanu wojennego Piotrowicz był dobrym komuchem? Przykłady można mnożyć, Jasiński, Kryże, Kujda itd.
  Pewnie Solidarność Dudy bardzo boli ze musi wpłacić na wrażą WOŚP, tak opluwaną przez pisowską i rydzykową sektę.

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 31 razy 27

  obecnym kierownikiem Solidarności jest aparatczyk, który 13 grudnia 1981 roku stał w mundurze tam gdzie stało ZOMO i ochraniał gmach reżimowej telewizji.
  oczywiście "tylko wykonywał rozkazy" ...
  hitlerowcy też.

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 26

  I bardzo dobrze szkoda że tak mało mają zapłacić

 • warabara

  Oceniono 28 razy 24

  A gdzie stał wtedy wasz przewodniczący niejaki Kacperek.

 • jolars1

  Oceniono 24 razy 20

  Duduś, a jak tam Kacperek? Czy wszystkie dudy są takie durne? Nabieram przekonania, że tak.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 22 razy 20

  NSZZ Solidarność to jednak zwykli gnoje o wypaczonej PISowskimi kłamstwami moralności i etyce. Oficjalnie można stwierdzić że ta organizacja się skończyła,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX