Pierwsze billboardy wyborcze PiS i KE. Rusza kampania wyborcza do Europarlamentu

Na sześć tygodni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozpoczynają się prezentacje oficjalnych plakatów promujących kampanie Koalicji Europejskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja i partia rządząca zaprezentowały dziś pierwsze billboardy wyborcze.
Zobacz wideo

Nowe billboardy zaprezentowali posłowie Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej. Marcin Kierwiński, Cezary Tomczyk i Mariusz Witczak zainaugurowali "Akcję Ewakuację", która jest już drugą akcja billboardową wymierzoną w ministrów rządu PiS.

Billboardy wyborcze Koalicji Europejskiej - "konwój wstydu" rusza do Brukseli

Wcześniej opozycja zaprezentowała "konwój wstydu", na których pojawiły się wizerunki polityków PiS oraz kwoty przyznanych im nagród. Nowa kampania wyborcza opisywana jest przez posłów PO w następujący sposób: "Na listach PiSu mamy do czynienia z wielką ewakuacją, z akcją ewakuacją, która ma pozwolić uniknąć odpowiedzialności politycznej ważnym ministrom (...). Nie pozwolimy Zalewskiej, Szydło, Brudzińskiemu i innym uciec bez odpowiedzi na pytania o sytuację w Polsce do której doprowadzili".

Billboardy przedstawiające Beatę Szydło, Joachima Brudzińskiego, Beatę Mazurek, Krzysztofa Jurgiela czy Annę Zalewską wyruszyły sprzed warszawskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Poza mobilnymi plakatami Koalicja Obywatelska zaprezentowała też film, na którym widać ministrów partii rządzącej, którzy "uciekają" do Brukseli.

Plakaty wyborcze Prawa i Sprawiedliwości - "Masz prawo do europejskiego poziomu życia"

Z kolei pierwszy oficjalny billboard Prawa i Sprawiedliwości został zaprezentowany przez szefa sztabu wyborczego PiS Tomasza Porębę. Hasłem wyborczym partii rządzącej będzie: "Masz prawo do europejskiego poziomu życia". Dodatkowo na plakacie podkreślono znaczenie pięciu obietnic wyborczych tzw. nowej piątki PiS. Na dole znajduje się także "gwarancja" jaką daje partia na realizację obietnic wyborczych.

Podczas briefingu Tomasz Poręba odniósł się także do billboardów opozycji. - Widziałem je. To nic nowego. My mówimy o programach, my te programy realizujemy, my dotrzymujemy słowa na wszystko na co umówiliśmy się z Polakami (...). Natomiast z drugiej strony mamy po raz kolejny "PiS, PiS, PiS" i pomysł na kampanię powtórzony z wyborów samorządowych. Zero propozycji dla Polski, zero propozycji dla Polaków - mówił. Dzień wcześniej, podczas konwencji programowej partii, zaprezentowano oficjalny spot wyborczy, w którym uwaga widzów skupiana jest na kwestii wejścia Polski do strefy euro.

Więcej o: