Marek Falenta nie zostanie ułaskawiony. Sąd nie rozpoznał wniosku, prezydent go odesłał

Sąd Okręgowy w Warszawie pozostawił bez rozpoznania prośbę adwokata Marka Falenty o jego ułaskawienie. Wcześniej na ułaskawienie skazanego w aferze podsłuchowej biznesmena nie zdecydował się prezydent Andrzej Duda.

Jak informuje sekcja prasowa warszawskiego sądu, który skazał biznesmena na dwa i pół roku więzienia za udział w aferze podsłuchowej, wniosek jest trzecim z kolei, który wpłynął w tej sprawie. Pierwsza prośba została złożona w styczniu 2018 roku przez córkę Marka Falenty. Sąd 6 kwietnia ubiegłego roku prośbę tę zaopiniował negatywnie. Kolejną prośbę córka biznesmena złożyła w grudniu. Sąd, podobnie jak w przypadku prośby adwokata, pozostawił ją bez rozpoznania, ponieważ nie minął rok od negatywnej decyzji w sprawie poprzedniej prośby.

Wniosek o ułaskawienie trafił wcześniej do prezydenta, a ten przesłał ją go Prokuratury Krajowej, ponieważ nie zdecydował się na zastosowanie prawa łaski wobec Falenty - podaje radio RMF FM

Marek Falenta robi wszystko, żeby nie trafić do polskiego więzienia. Po zatrzymaniu w Hiszpanii sprzeciwił się ekstradycji, czym - ze względów administracyjnych - przedłużył swój pobyt w hiszpańskim areszcie co najmniej o kilka tygodni. Niedługo później jego obrońca poinformował, że w polskim więzieniu Falencie może grozić niebezpieczeństwo, dlatego przed wydaniem go polskiemu wymiarowi sprawiedliwości hiszpański sąd sprawdzi, czy obawy biznesmena są uzasadnione.

Próba ucieczki przed więzieniem

Za zlecenie nagrywania rozmów polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w warszawskich restauracjach Marek Falenta został prawomocnie skazany w styczniu 2017 roku. Policja poinformowała sąd, że skazany nie został zatrzymany na podstawie listu gończego i opuścił terytorium Polski.

Obrońca Marka Falenty mówił, że nie wie, gdzie jest jego klient, ale składał do sądu kolejne wnioski w jego imieniu. Cały czas walczy o odroczenie wyroku w czasie. Pod koniec lutego pełnomocnik Falenty złożył wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, ale sąd go odrzucił. 

Więcej o:
Komentarze (106)
Marek Falenta nie zostanie ułaskawiony. Sąd nie rozpoznał wniosku, prezydent go odesłał
Zaloguj się
 • artzat74

  Oceniono 20 razy 12

  Ale pisrusskie minusuja . Wyjatkowo wazny temat w centrali . Sie wie .

 • voytekvoytek

  Oceniono 34 razy 12

  kto się kuma z pisowcami, wychodzi na tym jak falenta. albo birgfellner albo lepper.

 • pan.szklanka

  Oceniono 29 razy 11

  Gdyby Duda miał odrobinę wyobraźni, zrobiłby Falencie łaskę. Przecież mogą się spotkać pod celą, a idę o zakład, że to Falenta w kryminale będzie miał większe poważanie od Adriana.

 • kemor234

  Oceniono 29 razy 11

  No to się Falenta przeliczył.
  Nie on jeden zresztą ...
  Z PEWNYMI LUDŹMI INTERESÓW SIĘ PO PROSTU ... NIE ROBI !!!!

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 11

  Pisiory to jednak niewdzięczne są. Potraktować w ten sposób, zasłużonego dla partii człowieka??

 • pieniadzeistolki

  Oceniono 35 razy 11

  Falenta liczy na to że przezimuje do wyborów, a wtedy nie będzie sam
  - kaczyński, duda, kamiński i wielu innych
  - wyglądają wyborów jak indyk świąt dziękczynienia....

 • topiramax

  Oceniono 9 razy 9

  Dlaczego panu Falencie miałoby grozić większe niebezpieczeństwo w więzieniu niż innym osadzonym? Przecież pan Jaki pilnuje porządku w resorcie. Chyba, że obejrzał"Konwój".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX