Broniarz apeluje o spotkanie z Morawieckim: Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji

- Apelujemy do premiera o natychmiastowe spotkanie. Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji - mówił szef ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej. Jak dodał, matury są poważnie zagrożone, a ZNP nie przyjmuje wyjaśnień strony rządowej, że "budżet państwa co miał dać, to dał".
Zobacz wideo

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz na konferencji prasowej odniósł się do wypowiedzi minister edukacji Anny Zalewskiej, która uspokajała, że matury nie są zagrożone, jednocześnie informując związkowców, że w budżecie państwa na 2019 rok nie ma miejsca na podwyżki płac dla nauczycieli. W odpowiedzi na jej słowa szef ZNP zwrócił się z apelem do Mateusza Morawieckiego o natychmiastowe spotkanie. 

Apelujemy do premiera o natychmiastowe spotkanie i podjęcie rozmów. Wielki tydzień wymaga od pana premiera wielkich decyzji 

- powiedział Broniarz. Jak dodał, ZNP weźmie udział w proponowanych przez rząd rozmów przy "okrągłym stole", które mają odbyć się po świętach. - Na nim można rozmawiać o wszystkich innych problemach edukacji, a my mamy pożar tu i teraz.  Nie przyjmujemy, że budżet państwa co miał dać, to dał - wyjaśnił.

Broniarz: Matury są poważnie zagrożone

Broniarz stwierdził, że - wbrew zapowiedziom Zalewskiej - matury są poważnie zagrożone, bo większość szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w strajku już teraz zapowiedziało, że w razie braku porozumienia z rządem nie przeprowadzi końcowych rad pedagogicznych, na których klasyfikowani są uczniowie przystępujący do majowych egzaminów.

Zdecydowana większość szkół ponadgimnazjalnych stoi na stanowisku, że nie podejdzie do rad pedagogicznych.
Ten fakt, o którym mówi Anna Zalewska [że matury nie są zagrożone - red.] nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości szkolnej. Jeżeli protest będzie się rozwijał tak jak teraz, to matury są bardzo poważnie zagrożone

- powiedział. Jak dodał, w kwestii przeprowadzenia matur MEN próbuje zrzucić odpowiedzialność na dyrektorów szkół, którzy są formalnie odpowiedzialni za przeprowadzenie rad pedagogicznych. - Najłatwiej powiedzieć, że system jest zdecentralizowany, a odpowiedzialni są dyrektorzy. (...) Nie może powiedzieć, że kowal zawinił a cygana powieszono, bo to ona [minister Zalewska - red.] jest odpowiedzialna za strajk - dodał. 

Więcej o:
Komentarze (95)
Broniarz apeluje o spotkanie z Morawieckim: Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji
Zaloguj się
 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 14 razy 8

  Już za chwilę wielki piątek, Moradziecki znów będzie ogryzał ciasto z pierogów.

 • kemor234

  Oceniono 10 razy 4

  "budżet państwa co miał dać, to dał". NAJWYŻSZY CZAS "ZWIJAĆ MANATKI".
  Zanim "da" o wiele więcej, niż może ...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 3 razy 3

  Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji , szkoda że polityk mały.

 • c.t.k

  Oceniono 5 razy 3

  "Szef KPRM odpowiadał także na pytanie, dlaczego posłał dzieci do szkoły prywatnej. - Dlatego, że jest to szkoła katolicka. Ja chciałem, żeby moje dzieci chodziły do szkoły katolickiej - stwierdził Dworczyk. - Chodzi o to, że szkoła poza przekazywaniem wiedzy również ma bardzo ważny wymiar dotyczący wychowania i ja chciałem, żeby moje dzieci chodziły do szkoły o takim profilu - dodał.

  Na uwagę dziennikarki, że "lekcje religii są normalnie w szkole", minister odparł, że "to prawda, natomiast jak pani zwróciła uwagę, to są pojedyncze lekcje religii, natomiast tu chodzi o cały system wychowawczy". - Dzieci w tym najwcześniejszym okresie najwięcej czasu spędzają właśnie w szkole, w związku z tym szkoła ma największy też wpływ na kształtowanie ich postaw. Chcieliśmy wybrać taką szkołę z tymi wszystkimi konsekwencjami, stąd ta decyzja - podsumował."
  Gazeta Prawna
  Może to jest kierunek, wszystkie szkoły katolickie?. Niemożliwe?.
  Jest się czego bać

 • crowley_666

  Oceniono 8 razy 2

  Nie zdążą do świąt przygotować odpowiedniego pomieszczenia,
  w którym się zmieści nos Pinokio, sądownie skazanego, wielokrotnego kłamcy!!!

 • bystry_bronek

  Oceniono 3 razy 1

  Liryka Sławomira.. (częstochowsko-skierniewicka). W sam raz na ceremonię wyprowadzenia sztandaru ZPN..

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  a w du z tymi świetami i wszystkimi . kler tylko znowu sie obłowi a dalej bedą pedofilami

 • junkamm

  Oceniono 1 raz 1

  my uważamy że rząd prawa i sprawiedliwosci dosc dał pieniedzy nauczycielom . nie jak poprzedni rząd nic nie dał . platforma obywatelska jako ostatnia powinna zając głos w tej sprawie . i nie tylko tej np ofe okradli ludzi zabrali każdemu po 10000 zł i bezszczelnie albo je rostwonili albo trafili na ich konta . bezszczelni złodzieje biorą dzis udział w dyskusji jagby nic nie narobili . jeszcze naród sie upomni o te 10000 zł każdemu od platformy obywatelskiej . jeśli chodzi o nauczycieli rząd prawa i sprawiedliwosci wykonał zadanie na piątkę . nic sie juz nie należy wiecej nauczycielom . jeśli ktos ma pieniądze w nadmiarze i chęc to niech finansuje nauczycieli . co nie znaczy że minster edukacji zniszczyła system nauczania i doprowadziła do tego strajku . rząd natychmiast powinien wyżucić tą babe i prosba do narodu polskiego nie głosujcie na nią w wyborach do europarlamentu bo to samo narobi co w szkolnictwie i bedziemy żałować. nauczyciolom boli to że senior i chory człowiek dostanie te pare groszy w maju . a co broniarz ile zarabia miesiecznie . on najwiecej krzyczy wrzeszczy . czy ten chory i starszy w imie nauczycieli ma umierać albo sie nie leczyć ? niech sobie broniarz z resztą swych nauczycieli odpowie . rząd wykonał zadanie na piątkę . każdy emeryt czy rencista chciałby dostać takie pieniądze co nauczyciele . przez całe życie pracowali i dzis pędzą niesamowitą biede nedze . o nauczycielach tego nie można powiedzieć .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX