Kolejna noc i poranek z przymrozkami. Ostrzeżenie IMGW i RCB

Uwaga na przymrozki! IMGW ostrzega, że o poranku i w nocy temperatura przy gruncie może spaść do nawet -6 stopni. Ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują w niemal całym kraju.
Zobacz wideo

Dzisiejszy i kolejny poranek oraz najbliższa noc mogą być zimne. W większości województw temperatura może spaść poniżej zera, a przy gruncie osiągnąć wartość nawet -6 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed przymrozkami.

Uwaga na przymrozki! Ostrzeżenie IMGW dla kilkunastu województw

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla większości województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Przymrozków nie prognozuje się tylko w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i podlaskim. Ostrzeżenia IMGW o przymrozkach obowiązują do jutra, do godziny 8:00.

Przymrozki, które obserwujemy dziś w Polsce mają związek z wpływem wyżu Katharina, który dotarł nad nasz kraj znad Skandynawii. Z północnego wschodu kieruje się ku nam chłodne i suche arktyczne powietrze, które powoduje spadek temperatury, odczuwalny przede wszystkim przy gruncie. 

Więcej o: