Narkotyki w więzieniach we Wrocławiu. Media: Wśród zatrzymanych funkcjonariusze Służby Więziennej

Policjanci z CBŚP we Wrocławiu zatrzymali 12 osób, które miały być zamieszane w handel narkotykami. Jak podaje policja, amfetamina i marihuana były rozprowadzane w zakładach karnych na Dolnym Śląsku. Wśród zatrzymanych jest funkcjonariusz służby więziennej.
Zobacz wideo

Jak informuje w komunikacie Centralne Biuro Śledcze Policji w ramach działań CBŚP, dolnośląskiej prokuratury oraz Biura Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej podejrzanych jest 16 osób. 12 z nich zatrzymano, a 4 doprowadzono do prokuratury. Jak podaje policja, sprawa dotyczy "współpracujących ze sobą kilku zorganizowanych grup przestępczych, funkcjonujących głównie na terenie Dolnego Śląska". Z ustaleń w śledztwie wynika, że podejrzani mogli wprowadzić do obrotu ok. 330 kg marihuany i 19 kg amfetaminy. Łącznie narkotyki były warte ponad 10 mln zł.

Wrocław. Policja rozbiła grupę handlująca narkotykami w więzieniach

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", wśród podejrzanych mogą być pracownicy zakładu karnego przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Według źródeł dziennika, jeden funkcjonariusz trafił do aresztu. Akcja prowadzona była łącznie na terenie czterech zakładów karnych. "W wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami w zakładzie karnym oraz dodatkowo niektórym z nich ogłoszono zarzut prania pieniędzy. Zarzuty usłyszały również 4 osoby, aktualnie odbywające kary pozbawienia wolności w zakładach karnych" - informuje policja. Wobec sześciu podejrzanych zastosowano areszt.

Więcej o:
Komentarze (8)
Narkotyki w więzieniach we Wrocławiu. Media: Wśród zatrzymanych funkcjonariusze Służby Więziennej
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 9 razy 9

  Marihuana w zakładach karnych to spadek agresji u osadzonych i większa tolerancja na więzienny wikt.

 • falbor

  Oceniono 5 razy 5

  A Jaki to geniusz odpowiada za więziennictwo? Może więcej w pracy należałoby siedzieć, a mniej po odpustach jeździć? Tak dla kolegi pytam...

 • jurek4491

  Oceniono 3 razy 3

  W więzieniach narkotyki , w wojsku narkotyki - BRAWO dla DOBREJ ZMIANY .

 • tuw62

  Oceniono 2 razy 2

  jaki nie panuje nad sytuacją .jaki, albo reprywatyzacja ,albo ministerstwo i służba więzienna ,lub podać się do dymisji

 • mauike

  Oceniono 2 razy 2

  Narkotyki w więzieniach?! Zamieszani w to pracownicy służby więziennej?!
  Toż to szok - nikt się tego nie spodziewał.

  Zamknęli tych ludzi i za tydzień pojawią się następni. Nic nowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX