Pogoda na dziś - wtorek 16 kwietnia. Coraz więcej słońca, na południu nawet 14 stopni

Pogoda na dziś - wtorek 16 kwietnia. Synoptycy zapowiadają dziś słoneczny dzień dla niemal całego kraju. Niewielkie opady deszczu i umiarkowane zachmurzenie prognozowane jest głównie dla wschodniej Polski.
Zobacz wideo

Od poniedziałku meteorolodzy zapowiadają stopniowy wzrost temperatury oraz większe niż w ostatnim tygodniu rozpogodzenia. W większości kraju wtorek będzie bardzo słoneczny.

Temperatura. Termometry na południowym zachodzie kraju pokażą dziś 14 stopni

Najniższa temperatura na wtorek zapowiadana jest dla Koszalina, gdzie będzie maksymalnie 9 stopni w ciągu dnia. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Gdańsku, Suwałkach, Lublinie i Przemyślu. Najcieplejszy dzień prognozowany jest dla Wrocławia i Opola, gdzie będzie aż 14 stopni. W województwach zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim synoptycy podają temperaturę maksymalną do 13 stopni. W pozostałych regionach od 11 do 12 stopni. 

Opady. Deszcz tylko na krańcach wschodnich kraju, w pozostałych regionach dużo słońca

W dzień zachmurzenie małe na zachodzie i umiarkowane na wschodzie kraju, wzrastające w ciągu dnia do dużego w centrum Polski. Deszcz zapowiadany jest tylko w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i Przemyślu, w pozostałych regionach brak opadów. Wieczorem zachmurzenie może być już duże, tylko na północnym wschodzie większe rozpogodzenia. W Karpatach zapowiadane są na noc opady deszczu ze śniegiem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem silniejsze porywy do 55 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: