Egzamin ósmoklasisty w cieniu strajku nauczycieli. Uczniowie zmierzą się z językiem polskim

370 tysięcy uczniów ma przystąpić w poniedziałek do egzaminu ósmoklasisty. Od godziny 9.00 uczniowie będą rozwiązywali zadania z języka polskiego. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że mimo strajku nauczycieli egzamin się odbędzie.
Zobacz wideo

To pierwszy egzamin ósmoklasisty po reformie edukacji wprowadzonej przez rząd PiS. Szefowa MEN Anna Zalewska zapewniała w piątek, że egzamin się odbędzie.  - Mamy jednoznaczne informacje od kuratorów i wojewodów, że jesteśmy do tych egzaminów przygotowani - mówiła Anna Zalewska.

Egzamin ósmoklasisty. W poniedziałek język polski

Egzamin potrwa 120 minut. Będą na nim zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Z tym, że tych drugich jest więcej - zaznacza dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marcin Smolik. - Takich zadań, w których zdający samodzielnie konstruuje wypowiedź - mówi dyrektor CKE.

W pierwszej części znajdą się m.in. zadania odnoszące się do dwóch tekstów, znajdujących się w arkuszu. W drugiej będą dwa tematy wypracowania. Uczeń będzie musiał wybrać jeden z nich. We wtorek odbędzie się egzamin z matematyki, w środę z języka obcego, Wyniki zostaną ogłoszone 14 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (67)
Egzamin ósmoklasisty ze strajkiem nauczycieli w tle. Uczniowie zmierzą się z językiem polskim
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 12 razy 12

  A jak przyjdzie co do czego to Zalewska powie że to nie ona tylko samorząd organizuje egzamin

 • lucek10

  Oceniono 12 razy 8

  Nie bądźcie naiwni! Nauczyciele, olejcie te agresywne posty, kto miał do Was szacunek i cenił sobie wyniki Waszej trudnej pracy, ten na pewno nie zmieni podejścia ze względu na strajk. Teraz niektórzy piszą dramatyczne posty jak to nauczyciele źli i nie chcą klasyfikować uczniów przed maturami, a za chwilę zrobią wszystko, by ich dzieci dostały się do szkół, w których uczą ci "niedobrzy" nauczyciele. Wtedy będą gotowi im w d... wejść byle by tylko dziecko trafiło tam gdzie chce i pięło się już teraz po szczeblach kariery. Nauczyciele, czy nie znacie podłego polskiego charakteru?

 • kazek100

  Oceniono 16 razy 8

  Egzamin się odbędzie, ponieważ nauczyciele nie mają szans z prawnym bandytyzmem te rządu. Dyrektorzy szkół zobowiązani byli powołać i przeszkolić zespoły egzaminacyjne w lutym / marcu. Patologiczna partia mająca w nazwie "prawo" zmieniła te ustalenia na tydzień przed egzaminami do składu komisji wprowadzając katechetów i strażaków. Ale jeśli ktoś ma z tego radochę to powinien pomyśleć, że ten rząd może również bez żadnego trybu zmienić kiedyś regulacje dotyczące także jego zawodu.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 11 razy 7

  RANO:
  Szydło: Za co chcecie mnie odwołać?!
  Posłowie PiS: Beata Szydo to najlepszy premier po 1989 roku.
  Posłowie PiS odrzucają wotum nieufności dla Beaty Szydło.

  WIECZOREM:
  PiS odwołali Beatę Szydło z funkcji premiera.
  **************************************
  Beata Szydło: Porozumienie podpisane przez "Solidarność" leży na stole.. To porozumienie jest dobre, ale rząd niczego innego nie zaproponuje, ale możemy o podpisaniu porozumienia rozmawiać.

 • veni.vici

  Oceniono 5 razy 5

  trzymam kciuki za wnuka

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 5

  Ministerstwo może być a jak wygląda sytuacja w szkołach to się dopiero okaże

 • punter

  Oceniono 2 razy 2

  Genialny plan Wąsatego Komucha nie wypalił najwyraźniej.
  Teraz pewnie akcja "odwołujemy matury", ale co potem ? Własnych wakacji pewnie nie odwołają :)

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 1 raz 1

  JEŁOPY PISOWSKIE NIE MYŚLCIE,ŻE UDA WAM SIĘ- WYKIWAĆ TAK JAK SWOICH GŁUPICH I BEZMYŚLNYCH WYBORCÓW -NASZYCH MĄDRYCH NAUCZYCIELI!TU WAM KRZYŻYK, ZAKLĘCIA I CWANIACTWO NIE POMOŻE! RODZICE I DZIECI TO ROZUMIEJĄ, NATOMIAST JEŁOPY MAJĄ TRUDNOŚĆ POJĄĆ O CO STRAJKUJĄ NAUCZYCIELE I PRACOWNICY OŚWIATY!

 • damtek

  Oceniono 3 razy 1

  Dzisiaj wszyscy strajkujacy nauczyciele dostana od p. prezydenta pyszne baby wielkanocne, wlasnorecznie przez p.prezydenta wyrobione, bo tu sie dba o ludzi.
  Podwyzki, drugie pensje, synekury dla 11 Tysiecy swoich rodzin pisowskich, spolki skarbu panstwa bankrutuja, ale kolesie dostaja wypasione gratyfikacje.

  Nauczyciele tez niedlugo dostana swoje wystrajkowane zwolnienia, bo rzad wszystkim obieca i wszystkich wykoluje.

  Dlatego kazdy kto moze, powinien wspierac ten strajk.
  Pis najbardziej boi sie solidarnosci, wspolnego dzialania, niesienia pomocy.
  Na funduszu przybywa wplat, na pohybel pisowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX