Kuchciński pierwszy raz zabiera głos ws. rzekomej seksafery. "To ma obniżyć wiarygodność PiS"

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pierwszy raz osobiście skomentował zarzucany mu przez tygodnik "Nie" udział w rzekomej seksaferze na Podkarpaciu. Wcześniej jego pełnomocnik zawiadomił w sprawie prokuraturę. - Chodzi o osłabienie prestiżu instytucji - ocenił.

Na początku kwietnia do prokuratury wysłano dwa zawiadomienia dotyczące publikacji tygodnika "NIE". Chodziło o artykuł, w którym łączono sprawę byłego agenta oskarżającego CBA o zatuszowanie skandalu obyczajowego z postacią Marka Kuchcińskiego. Według zeznań byłego agenta, na które powołuje się tygodnik, marszałek Sejmu miał zostać nagrany w jednej z agencji towarzyskich razem z nieletnią Ukrainką, co z kolei miały tuszować służby.

Rzecznik CBA zaprzeczał tym doniesieniom. Z kolei szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka napisał, że "marszałek Sejmu będzie stanowczo bronił swojego dobrego imienia" przed "insynuacją i kłamstwem". Kuchciński przez swojego pełnomocnika zawiadomił prokuraturę, jednak osobiście nie zabrał głosu w sprawie. Aż to teraz. Polityk komentuje rzekomą aferę w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". Serwis wpolityce.pl cytuje już dziś fragmenty wypowiedzi z poniedziałkowego wydania

- Chodziło nie tylko o uderzenie w konkretną osobę, lecz także o osłabienie prestiżu instytucji. A to element walki politycznej - i kampanii do europarlamentu, i przygotowania gruntu przed kluczowymi wyborami krajowymi

- powiedział Kuchciński. Porównał to do - jego zdaniem - innych ataków na polityków PiS. - Różni ważni politycy prawicy są atakowani pomówieniami - od szefa służb Mariusza Kamińskiego, po prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego - do ataku na którego wykorzystuje się austriackiego biznesmena - stwierdził i dodał, że on jest "kolejnym celem".

Marek Kuchciński: Przeciwnicy używają najbardziej podłych metod

- To wszystko ma obniżyć wiarygodność PiS, a w konsekwencji doprowadzić do porażki wyborczej. Kłamstwo, dezinformacja, cyberataki – to się dzieje w mediach społecznościowych - powiedział  marszałek Sejmu.

Kuchciński ocenił, że najbliższe miesiące i kampania wyborcza to "rywalizacja o przyszłość Polski", a "przeciwnicy używają i będą używać wszelkich metod, także tych najbardziej podłych i brudnych". 

Więcej o:
Komentarze (414)
Marek Kuchciński pierwszy raz zabiera głos ws. rzekomej seksafery ze swoim udziałem
Zaloguj się
 • lblblblb

  Oceniono 215 razy 213

  To oburzające, że Marszałek Sejmu, 2 osoba w państwie korzysta z usług agencji prowadzonej przez uchodźców z Ukrainy zamiast jak porządny obywatel iść do biało-czerwonego burdelu!

 • bb7676

  Oceniono 157 razy 155

  Prestiż instytucji legł w gruzach z chwilą objęcia stanowiska przez Kuchcińskiego

 • yoonac

  Oceniono 147 razy 143

  Będzie śmiesznie jak "zaginione" nagranie z nieletnią się odnajdzie. Wtedy chętnie posłucham co "Członek" będzie miał do powiedzenia...

 • yosemitesam

  Oceniono 116 razy 116

  Tak tak. Ale przeczołganie po prokuraturach Niesioła pod wątpliwymi zarzutami oczywiście żadnym medialnym atakiem na opozycję nie jest...
  Co za zakłamane mendy.

 • mer-llink

  Oceniono 104 razy 98

  PAn Kuchciński powiedział wiele walecznych, po linii i na bazie słów.
  ALe nie powiedział jednego:
  - NIE byłem w tym publicznym domku.
  - NIE naduzywałem prostytutki, a za żadne skarby..
  - NIE wiedziałem, że była nieletnia...

 • Jan Kos

  Oceniono 102 razy 98

  Stary PiSobolszewicki zbook jak Glapa. Niedługo pewnie się dowiemy o glonojadach w sejmie.

 • ks.pedofil

  Oceniono 95 razy 91

  Czyli nieletnia Ukrainka byla? To ty nie tylko zaklamany katolik, dwulicoiwa menda ktora zdradza zone ale i pedofil?

 • Kamil Latocha

  Oceniono 92 razy 88

  Pan Marszałek pierwszy raz zabrał głos w sprawie i jednoznacznie nie zaprzeczył... Trochę to niefortunne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX