7 osób rannych po wypadku w Chełmie. RMF FM: Kierowca i pasażer jednego z aut mieli po 3 promile

7 osób zostało rannych po wypadu, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Chełmie w woj. lubelskim. Jeden z samochodów nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu, w związku z czym doszło do zderzenia dwóch aut.
Zobacz wideo

W nocy z soboty na niedzielę w Chełmie na Lubelszczyźnie doszło do zderzenia dwóch aut, jedno z nich uderzyło również w ścianę pobliskiego budynku.

- Z dotychczasowy ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Audi wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa i zderzył się również z samochodem marki Audi, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Białopole - mówi w rozmowie z Gazeta.pl podkom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 27 lat z pierwszego auta, które nie udzieliło pierwszeństwa oraz dwie kobiety i trzej mężczyźni z drugiego samochodu trafili do szpitala z obrażeniami ciała. - Jedna z osób z tej siódemki została już zwolniona do domu, druga jest na badaniach, pozostała piątka na razie pozostanie w szpitalu - wyjaśnia funkcjonariusza.

- Od trzech mężczyzn zabezpieczono krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Już wiadomo, że kierowca drugiego z aut był trzeźwy. Policjanci ustalają też to, kto kierował samochodem, który nie udzielił pierwszeństwa. - dodaje podkom. Ewa Czyż.

Jak podaje nieoficjalnie RMF FM, 26 i 27-latek z pierwszego z aut mogli mieć niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Tych doniesień przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Chełmie jednak nie potwierdza. - Nie mam takiej wiedzy, aby tamci dwaj mężczyźni mieli być pod działaniem alkoholu - mówi podkom. Ewa Czyż.

Więcej o: