Kierowca pod wpływem trzech środków, pasażer wiózł 2 kg marihuany. Policyjna kontrola w gm. Sławno

To miała być standardowa policyjna kontrola w związku z popełnionym wykroczeniem. Jak się okazało, funkcjonariusze niechcący trafili na amatorów narkotyków. W okolicach Warszkowa w gminie Sławno zostało zatrzymane auto, którego kierowca był pod wpływem trzech środków odurzających. Jego pasażer przewoził z kolei w bagażniku 2 kilogramy marihuany.
Zobacz wideo

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali do kontroli auto na drodze krajowej nr 6 w rejonie miejscowości Warszkowo. Funkcjonariusze chcieli ukarać kierowcę, który popełnił wykroczenie.

W środku znajdowali się 32-letni kierujący i jego 38-letni pasażer. "Obaj mężczyźni na widok policjantów zaczęli zachowywać się nerwowo" - relacjonuje policja. Szybko okazało się, że 38-latek jest poszukiwany przez policję, a w bagażniku znajdują się należące do niego 2 kilogramy marihuany.

Badanie wykazało także, że 32-letni kierowca znajdował się pod wpływem amfetaminy, metamfetaminy oraz kokainy. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Jego pasażer za posiadanie znacznej ilości narkotyków może trafić za kratki nawet na 10 lat. Został tymczasowo aresztowany.

Więcej o: