Sondaż parlamentarny. PiS z potężną przewagą nad PO, w Sejmie jeszcze trzy partie

W wyborach do Sejmu na PiS zagłosowałoby ponad dwa razy więcej osób niż na PO - wynika z nowego sondażu IBRiS. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie, a poniżej progu wyborczego byłoby PSL.
Zobacz wideo

39,7 proc. respondentów zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu - to wynik sondażu IBRiS dla Onet.pl. Platforma Obywatelska zanotowała spadek o prawie cztery punkty wobec poprzedniego badania - partię poparło 17,3 proc. uczestników badania. 

Na trzecim miejscu jest Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 7,9 proc. (bez zmian). W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz'15 (6,1 proc.) oraz SLD (5,2 proc.) Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło się tuż pod progiem wyborczym z wynikiem 4,7 proc. 

3,4 proc. badanych zagłosowałoby na partię KORWiN, niecałe 2 proc. na Razem, a po około 1 proc. na Nowoczesną i Ruch Narodowy. Prawie 12 proc. badanych jest niezdecydowanych, na kogo zagłosować. 

Badanie przeprowadzono 12 kwietnia 2019 roku  na próbie 1100 osób metodą wywiadu telefonicznego.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (836)
Najnowszy sondaż parlamentarny. PiS z potężną przewagą nad PO
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 88 razy 40

  Zastanawiające jest z jaką lubością i częstotliwością sondażownie robią teraz badania do wyborów parlamentarnych, choć najbliższe są do PE i jest wysoce prawdopodobne, że również do parlamentu wystartuje koalicja anty-PiS, a nie sama PO.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 102 razy 40

  Spoko, spoko na tydzień przed wyborami samorządowymi przewidywali , że Jaki wygrywa w Warszawie w pierwszej turze.

 • krynolinka

  Oceniono 120 razy 34

  - Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej - powiedział senator Bierecki.
  Ludzie ze strachu, deklarują poparcie dla pisiorków. Nigdy nie wiadomo kto będzie zasiadał w komisji czyszczącej. I kogo sczyszczą.

 • lisamonika

  Oceniono 81 razy 27

  Te wyniki sadazowe to pewnie tylko propaganda. Zeby zniechecic przeciwnikow Pis-u. Przeciez ludzie ze zdrowym rozsadkiem nie popieraja Pis-u, a tych jeszcze jest sporo.

 • jurek4491

  Oceniono 68 razy 26

  OBŁĘD - kiełbasa wyborcza podziałała na moherowych i chłopków zagrodowych , jesteśmy dzikusami w Europie .

 • amoramo

  Oceniono 67 razy 21

  Pożyjemy, zobaczymy, choć wszyscy wiemy, że ta przewaga mało prawdopodobna. Pewnie rozmawiano z ludźmi przez telefony stacjonarne :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX