Gniezno. Agresywne i wulgarne hasła przeciwko I paradzie równości. "Wyp***ać!"

W Gnieźnie po raz pierwszy przeszła pada równości. Na ulicach pojawiła się grupa przeciwników demonstracji. Krzyczeli oni wulgarne hasła, zachowali się agresywnie i rzucali przedmiotami w stronę marszu.

16 kontrdemonstracji przeciwko marszowi równości w Gnieźnie zostało zgłoszonych w urzędzie miasta. Prezydent Tomasz Budasz zakazał wszystkich zgromadzeń, w tym marszu, jednak Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił ten zakaz. Dziś odbyła się pierwszy w historii miasta marsz równości, a także zapowiadana demonstracja przeciwników. 

Magazyn LGBTQ "Replika" cytował na Twitterze swojego dziennikarza, który pisał, że na marszu była "bardzo dobra atmosfera marszu mimo wielu kontr". "Na szczęście jest dużo policji dzięki czemu czujemy się bezpiecznie. Około 300-500 uczestników jak na moje oko" - czytamy we wpisie. 

Uczestnicy skandowali: "nie ma litości dla przemocowych gości",  "pierwsza stolica równości", "nigdy więcej wojny", "wolność, równość, akceptacja".

Na marszu byli politycy partii lewicowych, w tym Paulina Matysiak i Anna Stabrowska z Partii Razem oraz Sylwia Spurek z Wiosny Roberta Biedronia.

Jak widać na transmisji na Facebooku serwisu Oko.press, grupa kontrdemonstrantów zachowywała się agresywnie i wulgarnie. "Wypie***ać pedały", "morda krótko prostytutko", "kto nie skacze ten z pedałem" - krzyczeli. Kilku rzucało przedmioty w kierunku marszu. - Jesteś ku**ą! - krzyczał jeden, gdy przemawiająca na marszu kobieta mówiła, że jest antyfaszystką. 

Na nagraniu widać, że jeden z uczestników kontrdemonstracji zachowuje się agresywnie wobec dziennikarza Oko.press. 

W październiku odbyła się pierwszy w historii marsz równości w Lublinie. Tam także prezydent miasta chciał jej zakazać ze względu na obawę przed przeciwnikami. Parada odbyła się, ale nie bez zakłóceń. Uczestnicy kontrdemonstracji w Lublinie atakowali sam marsz oraz policję. Ośmiu policjantów trafiło do szpitala, zatrzymano 16 chuliganów.

Więcej o:
Komentarze (400)
Gniezno. Agresywne i wulgarne hasła przeciwko paradzie równości
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 74 razy 38

  jedni z pianą na pyskach w walce ze zboczeniami, jutro będą klękać przed pedofilami z watykanu

  drudzy kolorowi, przyjaźni i uśmiechnięci

  chyba już wiem kogo psy brudzińskiego będą pałować

 • paulproteus

  Oceniono 50 razy 22

  3/4 ONRowcow i innych pseudopatriotow to geje i zboczency. Członkostwo w tych organizacjach jest zwykłą przykrywką

 • jurek1959339

  Oceniono 42 razy 20

  Interesują mnie tylko działania prokuratury w stosunku do osób (po obu stronach), używających słów, przy których owsiakowe zajebiście brzmi infantylnie.

 • zet59

  Oceniono 34 razy 18

  to właśnie polski katolicki kraj... Nie jestem zwolennikiem takich marszów ale to co pokazuje tzw. polski katolik to Niemcy lata 30te. i tego się boję. A marsze polskich pedofili w sutannach kiedy?

 • wredek123

  Oceniono 42 razy 18

  "Młoda przyszłość" tego narodu, wspierana przez "kościół miłosierdzia"

 • pwpafcio

  Oceniono 27 razy 13

  Każda szanująca sie demokracja szanuje mniejszości. Tam gdzie tak nie było panuje/panowała dewiacja. Zazwyczaj wśród najbardziej zepsutych i upośledzonych umysłowo i społecznie warstw społecznych-alkoholików, narkomanów I sympatyków PIS

 • precz_z_komunia

  Oceniono 37 razy 13

  Dla katopedofilów z MW i ONR homoseksualizm i heteroseksualizm nigdy nie będzie normalny :-)

 • jahodovy

  Oceniono 32 razy 12

  Uczestnicy Parady Równości uśmiechnięci i radośni. Przeciwnicy smutni, sfrustrowani, z pianą na ustach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX