Jaworzno: policjant miał gwałcić 6-latkę i grozić, że zabije jej matkę. Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia ws. byłego policjanta z Jaworzna, który miał gwałcić i zastraszać 6-letnią dziewczynę. Gdy do tego doszło, mężczyzna służył jeszcze w policji. Postawiono mu cztery zarzuty, za które grozi do 15 lat więzienia.

Do przestępstw, o które oskarżony jest 30-letni mężczyzna, miało dochodzić w 2016 roku, gdy oskarżony był funkcjonariuszem policji. Pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie - opisuje "Dziennik Zachodni".

Mężczyzna został zatrzymany w październiku ubiegłego roku po kilku miesiącach śledztwa. Trafił do aresztu. Teraz prokuratura w Tychach przygotowała akt oskarżenia i wysłała go do Sądu Okręgowego w Katowicach. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty: obcowania płciowego w postaci stosunku oralnego z 6-latką, wielokrotnego doprowadzenia jej do innych czynności seksualnych, prezentowania treści pornograficznych oraz zastraszania. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. 

Policjant miał zgwałcić koleżankę córki

Ofiara jest wychowywana przez samotną matkę. Kobieta utrzymywała kontakt towarzyski z matką córki policjanta. Dziewczynki kolegowały się i dlatego 6-latka przebywała w domu mężczyzny. Ten miał wykorzystać tę sytuację do molestowania dziecka. 

Ponadto oskarżony miał zastraszać dziecko, by to nie powiedziało nikomu, co robił. Miał grozić, że zabije matkę dziewczynki. Ta widziała w jego domu broń. 

Oskarżony nie przyznaje się do zarzutów. Po zatrzymaniu został zawieszony przez komendanta policji i po postępowaniu dyscyplinarnym przestał być policjantem. Proces w katowickim sądzie rusza 30 kwietnia. 

Zobacz wideo
Więcej o: