Zazdrosny 17-latek umówił się z chłopakiem byłej partnerki na "ustawkę". W ruch poszła siekiera

Dwaj nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat uciekli z ośrodka wychowawczego i przyjechali do Będzina, by wymierzyć sprawiedliwość 19-latkowi, obecnemu chłopakowi byłej partnerki jednego z nich. 19-latek został uderzony siekierą w plecy, doznał też złamania ręki.
Zobacz wideo

17-latek z woj. śląskiego doznał zawodu miłosnego ze strony swojej byłej dziewczyny, która zaczęła spotykać się z innym chłopakiem. Nastolatek zdecydował się na ucieczkę z ośrodka wychowawczego ze swoim 16-letnim kolegą i "wymierzenie sprawiedliwości" swojemu konkurentowi.

Postanowił rozmówić się z nowym partnerem dziewczyny na tzw. ustawce. Chłopcy umówili się na spotkanie w centrum Będzina. Żaden z nich nie dotrzymał jednak warunków umowy, która przewidywała spotkanie wyłącznie w cztery oczy. 17-latek pojawił się w towarzystwie 16-letniego znajomego oraz 40-letniego konkubenta jego matki. Dodatkowo uzbroił się w siekierę. Jego przeciwnik pojawił się w grupie 7 innych osób.

- opisuje sytuację śląska policja.

Grupa na widok siekiery zrezygnowała z konfrontacji. Nowemu partnerowi byłej dziewczyny 17-latka nie udało się jednak uciec. 19-latek został pobity i uderzony siekierą w plecy. Policjanci nie informują, czy potrzebna była pomoc lekarska. Piszą jedynie doznał złamania ręki. 

Funkcjonariusze zatrzymali już 16-latka, trwają poszukiwania 17-latka i 40-letniego mężczyzny.

Zobacz wideo
Więcej o: