Wypadek w Puszczykowie. Prezydent pośmiertnie odznaczył ratownika i lekarza

Lekarz i ratownik, którzy zginęli w wypadku w Puszczykowie, zostali pośmiertnie odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Obydwaj otrzymali Złoty Krzyż Zasługi. Kierowca karetki, który przeżył, wciąż przebywa w szpitalu.
Zobacz wideo

Jak poinformowano na stronie prezydenta, Andrzej Duda pośmiertnie nadał Złoty Krzyż Zasługi lekarzowi Piotrowi Żelasce i ratownikowi Arturowi Urbaniakowi, którzy zginęli w wypadku w Puszczykowie 3 kwietnia. W uzasadnieniu wyróżnienia pada:

Za ofiarne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi oraz poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Wypadek w Puszczykowie

Do tragicznego wypadku w Puszczykowie doszło 3 kwietnia. Rozpędzony pociąg wjechał w karetkę, która utknęła między zamkniętymi szlabanami na przejeździe kolejowym. Kierowca karetki próbował ustawić pojazd równolegle do szlabanu, nie udało się uniknąć zderzenia. Z trzyosobowej załogi przeżył jedynie kierowca, który w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, 9 kwietnia wybudzono go ze śpiączki.

Okoliczności wypadku w Puszczykowie wyjaśniają prokuratura i komisje powołane przez Pogotowie Ratunkowe oraz PKP Polskie Linie Kolejowe.

W internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla rodzin ofiar i poszkodowanego w wypadku kierowcy karetki. Jak dotąd na stronie pomagam.pl zebrano 138 tys. zł.

Więcej o: