Prognoza pogody na tydzień [15-21 kwietnia]. Będzie ciepło i słonecznie, pogoda popsuje się w niedzielę

Prognoza pogody na tydzień 15-21 kwietnia. Trzeci tydzień kwietnia zapowiada się słonecznie i ciepło. Ze wstępnych prognoz wynika, że duże opady deszczu pojawią się dopiero w niedzielę.
Zobacz wideo

W tym tygodniu synoptycy zapowiadają dużo słońca. Ze wstępnych prognoz wynika, że duży deszcz prognozowany jest tylko na Niedzielę Wielkanocną. Od czwartku przestaną pojawiać się w Polsce poranne i wieczorne przymrozki. 

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Od wtorku stopniowy wzrost temperatury

W poniedziałek meteorolodzy prognozują temperaturę od 7 stopni w Gdańsku do maksymalnie 13 stopni w Zielonej Górze. W nocy zapowiadane są jeszcze przymrozki, będą one jednak coraz słabsze. Zachmurzenie duże i umiarkowane pojawi się w zachodniej i południowej Polsce, na zachodzie z kolei duże rozpogodzenia. Na pierwsze trzy dni nowego tygodnia nie są zapowiadane żadne opady deszczu. Od wtorku stopniowy wzrost temperatury: wartości maksymalne zapowiadane w ciągu dnia nie spadną poniżej 10 stopni, najwyższa temperatura będzie w Opolu i Zielonej Górze - tam 14 stopni. W środę jeszcze cieplej, od 13 do nawet 18 stopni. W te dwa dni w całym kraju prognozowana jest słoneczna pogoda z małymi zachmurzeniami w południowych regionach.

Prognoza pogody na czwartek i piątek. Bardzo słonecznie i ciepło - w niektórych miastach temperatura powyżej 20 stopni

W czwartek i piątek bezchmurne niebo daje gwarancję bardzo słonecznego dnia. Synoptycy ponownie nie przewidują żadnych opadów. W czwartek skończą się także poranne i wieczorne przymrozki, nawet w wysokich partiach gór temperatura nie spadnie poniżej 0 stopni. W czwartek silniejsze porywy wiatru, które na zachodzie kraju mogą osiągnąć prędkość do 58 km/h. W piątek wiatr osłabnie. W ciągu tych dówch dni prognozowana jest temperatura, która w niektórych miejscach przekroczy 20 stopni. 18 kwietnia temperatura wahać się będzie od 16 stopni w Lublinie do 22 stopni w Łodzi. W piątek z kolei termometry pokażą od 17 stopni na wschodzie do nawet 23 stopni na południowym zachodzie kraju.

Prognoza pogody na weekend. W sobotę ciepło i słonecznie, w niedzielę pochmurno i deszczowo

W sobotę w całym kraju dużo słońca, niewielkie zachmurzenie prognozowane jest dla zachodnich i północnych regionów. Na ten dzień meteorolodzy nie zapowiadają ponownie żadnych opadów deszczu. Termometry pokażą od 16 do 17 stopni w województwach świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. W pozostałych regionach temperatura maksymalna zapowiadana jest na 20-22 stopnie. Według wstępnych prognoz w Wielkanoc zapowiadane jest załamanie pogody. W całym kraju prognozowane są opady deszczu. Zachmurzenie będzie duże i umiarkowane, nie ma zbytnich szans na słoneczną pogodę. Będzie także trochę chłodniej: od maksymalnie 15 stopni w Gdańsku do 19 stopni w centrum kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: