Niedziele handlowe 2019. Czy 14 kwietnia sklepy będą czynne?

Czy 14 kwietnia będziemy mogli zrobić zakupy? Czy jutrzejsza niedziela jest niedzielą handlową? Zaglądamy do ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, żeby odpowiedzieć na to pytanie.
Zobacz wideo

Czy 14 kwietnia to niedziela handlowa? Okazuje się, że tak. Mimo że ogólna zasada dotycząca niedziel handlowych mówi, że zakupy w ostatni dzień tygodnia można robić tylko w czasie ostatniej niedzieli miesiąca, w kwietniu ona nie obowiązuje. Dlaczego? Kwiecień jest miesiącem wyjątkowym - ze względu na to, że za tydzień obchodzimy Wielkanoc, sklepy mogą być otwarte na tydzień przed świętami, a więc właśnie jutro, 14 kwietnia.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy kolejna niedziela bez zakazu handlu?

Kwiecień to miesiąc wyjątkowy także ze względu na ilość niedziel handlowych. W tym miesiącu wypadają aż dwie niedziele handlowe - kolejny raz zakupy w w ostatni dzień tygodnia będziemy mogli zrobić 28 kwietnia, czyli za dwa tygodnie. W maju wraca reguła, mówiąca, że niedziele handlowe wypadają tylko raz w miesiącu, co oznacza, ze jedyna majowa niedziela handlowa wypadnie 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe 2019. Czy 14 kwietnia sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • rekkoon

  Oceniono 9 razy 5

  Nie rozumiem dlaczego ograniczacie się tylko do niedziel. Codziennie piszcie np. "dzisiaj wtorek, czy sklepy będą otwarte?".

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 4 razy 4

  "Mimo że ogólna zasada dotycząca niedziel handlowych mówi, że zakupy w ostatni dzień tygodnia można robić tylko w czasie ostatniej niedzieli miesiąca, w kwietniu ona nie obowiązuje."

  UZ, to nie jest zasada, tylko ustawa!

  No nic, nie przejmuj się - do grudnia cię doszkolimy, a potem... potem możesz iść na bezrobotne. :D :D ::D

 • dariab

  Oceniono 10 razy 4

  Moje ulubione zdanie z powyzszego „artykułu”: Mimo że ogólna zasada dotycząca niedziel handlowych mówi, że zakupy w ostatni dzień tygodnia można robić tylko w czasie ostatniej niedzieli miesiąca, w kwietniu ona nie obowiązuje.

 • zgryz3

  Oceniono 9 razy 1

  Tak się zapycha media sieczką: zadać 500 razy pytanie "Czy 14 kwietnia sklepy będą czynne?" i 5 tysięcy innych zdań przy okazji, zamiast napisać jedno zdanie: "14 kwietnia sklepy będą czynne".

 • pollion1

  Oceniono 13 razy 1

  Czy 14 kwietnia sklepy będą czynne?
  Kiedy zniknie ten głupawy i nudny artykuł ..auror nie ma wstydu ? płaca mu za telenowele ze zmienna datą?

 • zawszedak111

  Oceniono 4 razy 0

  Czy 14 kwietnia UZ znormalnieje?
  Ileż razy można pisać łamaną polszczyzną o oczywistych kwestiach?
  "...zakupy w ostatni dzień tygodnia można robić tylko w czasie ostatniej niedzieli miesiąca, w kwietniu ona nie obowiązuje."
  UZ sam sobie zadaje durne pytania i sam sobie na nie odpowiada.
  Żenada!

 • 31.februarius

  Oceniono 14 razy 0

  UZ - król Czerskich muz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX