Pogoda na dziś - poniedziałek 15 kwietnia. Od dziś meteorolodzy zapowiadają stopniowe ocieplenie

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 kwietnia. Nadchodzący tydzień powinien przynieść stopniowe ocieplenie. Meteorolodzy zapowiadają jeszcze wieczorne przymrozki, jednak będą one słabsze niż w ostatnich dniach.
Zobacz wideo

Zanosi się, że pierwszy dzień nowego tygodnia będzie bez opadów. Mieszkańcy zachodnich regionów mogą liczyć na słoneczny dzień. W centrum, na wschodzie i na południu Polski zachmurzenia będą większe.

Temperatura. W przeważającej części kraju termometry pokażą 10 stopni

W poniedziałek najniższa temperatura będzie w Gdańsku, gdzie w ciągu dnia ma być maksymalnie 7 stopni. Trochę wyższa temperatura, 8 stopni, zapowiadana jest dla Olsztyna, Suwałk i Zakopanego. Najwyższe wartości pokażą termometry w województwie lubuskim oraz w województwach wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim, gdzie będzie kolejno 13 i 12 stopni. W pozostałych regionach od 9 do 11 stopni. W nocy meteorolodzy zapowiadają przymrozki - spadek temperatury prognozowany jest głównie dla centralnej i południowej polski.

Pogoda na dziś - 15 kwietniaPogoda na dziś - 15 kwietnia gazeta.pl

Opady? Na zachodzie duże rozpogodzenia, w całym kraju bez opadów

Rano w większości kraju zachmurzenie małe, na wschodzie umiarkowane. W godzinach popołudniowych zachmurzenie wzrośnie do dużego w centrum, na południu i wschodzie Polski. Najładniejsza pogoda, z dużymi rozpogodzeniami, zapowiadana jest dla województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i opolskiego. Synoptycy nie zapowiadają na ten dzień żadnych opadów. Wiatr słaby i umiarkowany, w centrum może wiać w porywach do 50 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: