Pogoda - kiedy będzie cieplej? Teraz jest zimno, ale temperatura wzrośnie już za kilka dni

Kiedy będzie cieplej? Po kilku dniach słonecznej pogody niebo nad Polską pokryło się deszczowymi chmurami. Meteorolodzy uspakajają - już za kilka dni znowu zaświeci słońce, a temperatura wzrośnie.
Zobacz wideo

Początek kwietnia był wyjątkowo ciepły i słoneczny, a kiedy już zdążyliśmy się przyzwyczaić do niemal letniej aury, pogoda nagle się zmieniła. W Polsce jest dziś stosunkowo chłodno - w najcieplejszym tego dnia mieście, czyli we Wrocławiu, odnotujemy maksymalnie 8 stopni. Co więcej, na północnym wschodzie może spaść śnieg, a na południu kraju deszcz. Nic więc dziwnego, że z utęsknieniem wyczekujemy powrotu ładnej pogody. Kiedy znowu zrobi się cieplej?

Pogoda - kiedy będzie cieplej? Długoterminowa prognoza pogody na kwiecień

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że pogoda poprawi się trochę już w najbliższą niedzielę. Tego dnia nie będzie padać, a na niebie zobaczymy sporo przejaśnień. Temperatura także wzrośnie - nasze termometry wskażą od 9 stopni w Suwałkach do 13 stopni w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. 

Z każdym kolejnym dniem następnego tygodnia będzie coraz ładniej, ale na wysoką temperaturę będziemy musieli poczekać aż do Wielkanocy, czyli do 21 kwietnia. Tego dnia możemy się spodziewać dużo słońca i ciepłej aury. W czasie wielkanocnej niedzieli mieszkańcy niektórych regionów zobaczą na termometrach nawet 20 stopni. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda - kiedy będzie cieplej? Teraz jest zimno, ale temperatura wzrośnie już za kilka dni
Zaloguj się
 • bruna5

  Oceniono 6 razy 6

  W Łodzi nie spadła kropla deszczu. Susza jak sqrwysyn, a przecież to właśnie wiosną najważniejsze jest nawodnienie gleby.

 • szmania

  Oceniono 6 razy 4

  Meteorolodzy "uspakajają"? No to jestem spakojna. Słowniki języka polskiego są dostępne online, nie trzeba nawet kupować.

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 0

  UZ zmartchwystał, ale nagłówek nie zachęca do klknięcia, [oby ten staż nie skończył się wraz z ociepelniem]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX