Pogoda na dziś - piątek 12 kwietnia. Kolejny dzień z przymrozkami. Lokalnie deszcz i śnieg

Pogoda na dziś - piątek 12 kwietnia. IMGW ponownie ostrzega przed przymrozkami, które dziś pojawią się w siedmiu województwach na północnym zachodzie i w centrum kraju. Synoptycy zapowiadają też lokalne opady deszczu i śniegu.
Zobacz wideo

Synoptycy zapowiadają kolejny dzień z przymrozkami. Temperatura w całym kraju maksymalnie osiągnie wartości od 5 do 9 stopni. Lokalnie może także padać deszcz i deszcz ze śniegiem. 

Temperatura. Najwyższa temperatura, 9 stopni, tylko w dwóch miastach w Polsce

Nad ranem meteorolodzy zapowiadają przymrozki w regionach północnych, zachodnich oraz w centrum kraju. W ciągu dnia najmniejszy wzrost temperatury prognozowany jest dla Gdańska i Koszalina, gdzie będzie maksymalnie 5 stopni. Zaledwie jeden stopień więcej pokażą termometry w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i podlaskim. Najwyższa temperatura, 9 stopni, zapowiadana jest dla Warszawy i Opola. W pozostałych regionach prognozowanych jest od 7 do 8 stopni.  

Pogoda na dziś - 12 kwietniaPogoda na dziś - 12 kwietnia gazeta.pl

Opady. Szanse na słońce mają mieszkańcy tylko trzech województw, w pozostałych regionach duże zachmurzenie

W dzień zachmurzenie duże, z przejściowymi przejaśnieniami w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. W nocy zachmurzenie będzie coraz większe. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem prognozowane są dla Gdańska, Krakowa i Przemyśla. Z kolei deszcz będzie padał w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Jeleniej Górze, Katowicach, Rzeszowie, Kielcach i Lublinie. W pozostałych regionach bez opadów. Wiatr słaby i umiarkowany, dość silny w wyższych partiach gór, gdzie wiać może w porywach do 60 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed przymrozkami w siedmiu województwach

Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami, które pojawią się dziś w zachodniej Polsce. W porównaniu do ostatnich dni będą one nieco łagodniejsze: termometry pokażą od - 2 do - 4 stopni. Przymrozki będą dawać się we znaki mieszkańcom województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl