Gorzów. Ucieczka z zakładu psychiatrii sądowej. Pacjenci przepiłowali kraty w oknie i wyskoczyli

W Gorzowie policja ogłosiła alarm związany z ucieczką kilku pacjentów z oddziału psychiatrii sądowej tamtejszego szpitala. Trzech z czterech uciekinierów już trafiło w ręce funkcjonariuszy. Trwają poszukiwania czwartej osoby.
Zobacz wideo

Z Oddziału Psychiatrii Sądowej o Wzmocnionym Zabezpieczeniu szpitala przy ul. Walczaka w Gorzowie (woj. lubuskie) uciekło czterech pacjentów. Policja natychmiast została postawiona na nogi. Do tej pory udało się ująć trzech z nich. 

Gorzów. Czterej pacjenci z zakładu psychiatrii sądowej

Zaraz po informacji ze szpitala o ucieczce został ogłoszony alarm dla gorzowskiej policji

- mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji w rozmowie z Fakt24.pl.

Z informacji portalu wynika, że czterej mężczyźni, którzy przebywali na oddziale szpitala, uciekli w nocy przez okno sali na pierwszym piętrze, wcześniej przepiłowując w nim kraty. Jeden z uciekinierów połamał obie nogi podczas upadku i szybko został schwytany przez policjęi. Funkcjonariusze zatrzymali też drugiego mężczyznę. Fakt nieoficjalnie ustalił, że dwaj pozostali uciekinierzy mieli udać się taksówką w kierunku Poznania

Po godzinie 15 nadkom. Maludy poinformował w rozmowie z Gazeta.pl, że trzecia osoby również została już zatrzymana. Policja ujęła mężczyznę na terenie Poznania. 

Trwają poszukiwania czwartego uciekiniera. Nadkom. Maludy mówi, że to osoba, która trafiła do więzienia za liczne oszustwa i kradzieże. Mężczyzna odbywał wyrok w Grójcu, a w Gorzowie przebywał na obserwacji psychiatrycznej. 

Więcej o: