Prof. Krystyna Skarżyńska o strajku nauczycieli: Wyborcy PiS mogą pytać, co naprawdę jest grane

- Wierni sympatycy rządzącej partii mogą mieć poczucie dezorientacji: co naprawdę jest grane, o jakie wartości chodzi - mówiła o strajku nauczycieli profesor Krystyna Skarżyńska z Uniwersytetu SWPS, która była gościem przedpołudniowej rozmowy w Gazeta.pl.
Zobacz wideo

Profesor Krystyna Skarżyńska skomentowała ogólnopolski strajk nauczycieli i grę polityczną, która się wokół niego toczy. Jak oceniła, kolejne obietnice finansowe składane przez PiS określonym grupom społecznym, na przykład rolnikom czy emerytom, wzmagają poczucie społecznego niezadowolenia w strajkujących nauczycielach.

Jak dodała, jednocześnie mogą one wywoływać dezorientację nawet w wiernych wyborcach Prawa i Sprawiedliwości, którzy widzą faworyzowanie niektórych grup i zbieżność obietnic ze zbliżającymi się wyborami.

Wierni sympatycy rządzącej partii mogą mieć poczucie dezorientacji: co naprawdę jest grane, o jakie wartości chodzi - czy rzeczywiście o dobro wspólne i o przyszłość, czy tylko to co dzisiaj: łapmy głosy, a później jakoś to będzie
Widać wahania w wyborcach bardzo związanych z wartościami deklarowanymi przez PiS

- dodała.