Egzamin gimnazjalny nie odbył się w trzech szkołach. Zalewska: Doszło do nieprzewidzianych sytuacji

Uczniowie trzech szkół w Polsce nie napisali pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. Minister Zalewska na konferencji prasowej poinformowała, że doszło tam do "nieprzewidzianych sytuacji", a uczniowie będą musieli przystąpić do egzaminy w kolejnym terminie. W pozostałych szkołach egzamin gimnazjalny odbywa się bez zakłóceń.
Zobacz wideo

Minister edukacji Anna Zalewska poinformowała, że w większości szkół w Polsce pierwsza część egzaminu gimnazjalnego odbyła się bez zakłóceń i została przeprowadzona w normalnym trybie - w sumie przystąpiło do niego 350 tysięcy uczniów w 7 tysiącach szkół. Wyjątkiem są trzy szkoły, w których nie przeprowadzono egzaminu.

- W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzywdzianych sytuacji - poinformowała minister edukacji po starcie pierwszej części egzaminu gimnazjalnego (z historii i wiedzy o społeczeństwie), który rozpoczął się w środę o godzinie 9.

Strajk nauczycieli. Dlaczego nie odbył się egzamin gimnazjalny?

Szef Centralnej Komisji Edukacyjnej Marcin Smolik doprecyzował, że egzaminy w trzech placówkach w Polsce nie odbyły się ze względu na "braki w zespole nadzorującym". - Za chwilę rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Spośród tych trzech szkół, w dwóch szkołach egzamin się odbędzie - dodał. 

Na pytanie dziennikarzy, czy egzamin nie odbył się w związku ze strajkiem i czy dyrektorzy informowali kuratorium o brakach w komisjach, minister Zalewska odparła - Wyjaśniamy sytuację, wtedy udzielimy dalej informacji.

Na konferencji prasowej nie poinformowano, w jakich szkołach nie odbyły się egzaminy z historii i WOS-u, ale w mediach pojawiają się nazwy dwóch z trzech placówek, których uczniowie nie mogli do nich przystąpić. Jak dowiedziała się reporterka Radia Zet, pierwsza szkoła, w której nie odbyła się pierwsza część egzaminu gimnazjalnego, to Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci niewidomych w Owińskach w województwie wielkopolskim. Dyrektorka placówki poinformowała, że to kuratorium - mimo wielokrotnych próśb - nie pomogło jej w skompletowaniu komisji egzaminacyjnej, a konkretnie - tzw. egzaminatorów zewnętrznych (zabrakło 4 członków komisji).

Z ustaleń Polsat News wynika z kolei, że druga ze szkół, w których nie odbył się egzamin gimnazjalny, to szkoła im. Ziemi Chełmińskiej w Podwiesku. Kurator oświaty wyjaśnił, że "egzamin nie odbył się ze względu na złą wolę dyrektora", mimo że na miejscu byli nauczyciele, którzy mogli zasiąść w komisji egzaminacyjnej.

O godzinie 11 rozpoczęła się kolejna część egzaminu gimnazjalnego - z języka polskiego. Następna konferencja prasowa MEN dotycząca przebiegu egzaminów odbędzie się o godzinie 14. 

Więcej o:
Komentarze (203)
Strajk nauczycieli. Nie we wszystkich szkołach odbył się egzamin gimnazjalny
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 43 razy 27

  Ewolucja zarobków łysiejącej kury zalewskiej:
  2015 — 109 000 zł rocznie
  2016 — 142 000 zł rocznie
  2016 — 233 000 zł rocznie
  2018 — 280 000 zł rocznie
  W cztery lata podwyżka 257%

 • zd46

  Oceniono 34 razy 18

  Jak ci Szydło? Okazało się że MEN z rządem próbowało wykorzystać dzieci i egzaminy , jak "żywe tarcze" przeciw nauczycielom. I co, kicha. Nauczyciele są bardzo odpowiedzialni a nie władza, nauczyciele NIE OPUŚCILI swoich podopiecznych. PiS opuszcza NARÓD dla swoich partyjnych interesów a w to miejsce zaprasza do swojego partyjnego grona "krowy za 500 i tuczniki za 100". Ciekawe jak, to wpłynie na notowania przedwyborcze i czy ankieterzy będą pytać o opinię i preferencje wyborcze obdarowane "krowy i tuczniki"?

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 15

  Ty masz zawsze nieprzewidziane sytuację , ty dziękuj Bogu że tylko w trzech się nie odbyły

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 15

  "Doszło do nieprzewidzianych sytuacji"

  JAK ZAWSZE - kiedy się do władzy dorwą niekompetentne KAPUŚCIANE GŁĄBY, rojące o "rewolucji".

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 28 razy 14

  To ty zalewska jesteś wszystkiemu winna. Twoja głupota, indolencja , buta i arogancja doprowadziła do upadku polskiej oświaty. Za karę musisz zostać i wysłuchać wszystkich pretensji i żalów rodziców i uczniów. Następnie musisz być zdegradowana do roli woźnej w więzieniu za to morderstwo na oświacie. Ty , gliński, szydło i morawiecki jesteście kompletnymi pomyłkami w rządzie

 • kociba

  Oceniono 19 razy 13

  Nieprzewidziana sytuacja - to obecny rząd pis

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 13

  Nie rozumiem O JAKICH „NIEPRZEWIDZIANYCH SYTUACJACH „mówi Zalewska!
  Czyżby do jasnej chole*y DOPIERO DZISIAJ SIĘ DOWIEDZIAŁA O TYM ŻE BĘDZIE STRAJK?!

 • marywil2012

  Oceniono 16 razy 12

  ta lampucera nie ma o niczym pojęcia. po co ją w ogóle pytać? wstyd pokazywać i zatrudniać takich pożal się boże pisowski eksperta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX