Pogoda na dziś - czwartek 11 kwietnia. Kolejny chłodny dzień, na północy kraju ostrzeżenia przed przymrozkami

Pogoda na dziś - czwartek 11 kwietnia. Synoptycy ostrzegają mieszkańców ośmiu województw przed przymrozkami pierwszego stopnia. Zapowiada się pochmurny dzień, w większości kraju nie będzie jednak padać.
Zobacz wideo

W czwartek czeka nas kolejny, chłodny dzień. Maksymalna temperatura osiągnie wartości od 5 do 8 stopni. Nad ranem i w nocy prognozowane są przymrozki: w ośmiu województwach temperatura przy gruncie spadnie do nawet - 5 stopni.

Temperatura. W większości kraju od 7 do 8 stopni, chłodniej na północy kraju

Dziś kolejny dzień, w którym meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami. W ciągu dnia najniższa temperatura prognozowana jest dla Zakopanego oraz Gdańska i Koszalina, gdzie będzie kolejno 4 i 5 stopni. Niewiele cieplej, 6 stopni, będzie w Suwałkach, Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim i Jeleniej Górze. W województwach mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim i małopolskim meteorolodzy zapowiadają najwyższą temperaturę, która powinna uplasować się na poziomie 8 stopni. W pozostałych regionach termometry pokażą 7 stopni.

Pogoda na dziś - 11 kwietniaPogoda na dziś - 11 kwietnia gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie oraz lokalne opady deszczu i deszczu ze śniegiem

W dzień na północy zachmurzenie umiarkowane, przechodzące w ciągu dnia do dużego. W pozostałych regionach zachmurzenie duże będzie utrzymywać się przez większość dnia. Synoptycy zapowiadają opady deszczu w Szczecinie, Lublinie, Rzeszowie, Przemyślu i Opolu. Deszcz ze śniegiem może z kolei padać w Koszalinie, Gdańsku i Suwałkach. W Beskidach, Bieszczadach i Tatrach spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 12 centymetrów. W pozostałych regionach nie będzie padać. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy wiatru tylko na Pomorzu oraz w regionach górskich.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Przymrozki w ośmiu województwach

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami, które mogą pojawić się nad ranem i w nocy w ośmiu województwach. Meteorolodzy przewidują spadek temperatury od - 3 do - 5 stopni przy gruncie. Przymrozki zapowiadane są w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowiecki, łódzkim, wielkopolskim i lubuskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - czwartek 11 kwietnia. Kolejny chłodny dzień, na północy kraju ostrzeżenia przed przymrozkami
Zaloguj się
  • Oceniono 2 razy 2

    Ważna informacja Bez niej nie wiem jakbym przeżył dzień a tak już wiem- dzięki, w imieniu swoim mojej rodziny sąsiadów oraz kolegów z pracy!!

  • mjunhy

    Oceniono 2 razy 0

    My kule (my kule) zrobimy wszystko ☻☻☻

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX