Dziś dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej. Harmonogram warszawskich uroczystości

Dziś obchodzimy dziewiątą rocznicę katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem. W wyniku wypadku zginęło 96 osób, w tym ówczesny prezydent Lech Kaczyński.
Zobacz wideo

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot TU-154. Na pokładzie maszyny znajdowała się polska delegacja zmierzająca na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród ofiar katastrofy byli wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, posłowie, senatorowie, dowódcy głównych sił zbrojnych, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, funkcjonariusze BOR, załoga, ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz para prezydencka: Lech i Maria Kaczyńscy. Katastrofa smoleńska jest drugą pod względem liczby ofiar katastrofą polskiego lotnictwa.

 Harmonogram obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie

Uroczystości związane z dziewiątą rocznicą katastrofy smoleńskiej, zaczną się od mszy świętej sprawowanej w intencji ofiar. O godzinie 8:41 przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się Apel Pamięci, w którym udział zapowiedzieli premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz posłowie. Później delegacja złoży kwiaty przed pomnikami Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2010.

O godzinie 19:00 odbędzie się kolejna msza święta w intencji ofiar. Msza zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Udział w niej zapowiedzieli prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Po mszy sprzed bazyliki wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie przed Pałac Prezydencki. Tam, około godziny 20:45 rozpoczną się przemówienia prezydenta oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej o:
Komentarze (121)
Dziś dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej. Harmonogram warszawskich uroczystości
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 24

  Dochodzący znów zabarykadował pół miasta. Omamy i lęki górą!
  Zamiast wspólnoty, wydzielone dla lepszego sortu strefy.

 • evergreen111

  Oceniono 22 razy 20

  Rzygam już, gdy tylko słyszę Smoleńsk czy Lech Kaczyński! Żoliborska Kanalia nadal jeździ na trumnach.

 • zdybka1

  Oceniono 24 razy 20

  Prezydent sie poplacze a Jarek pomlaska.......

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 19

  To są "uroczystości" pis i nikogo więcej

 • vito60

  Oceniono 21 razy 17

  I poraz kolejny pissurdzi zbrukają pamięć ofiar, plotąc bzdury o zamachu, trotylu i spisku Tuska z Putinem. Na co druga strona odpowie kpinami ze 138 teorii wariata smoleńskiego. Warszawiacy będą ponownie wkurzeni na barierki i inne utrudnienia. Zabraknie prawdziwej żałoby.
  Na miejscu katastrofy jakiś przedstawiciel ambasady wreszcie uprzątnie zwiędłe kwiaty i położy świeżą wiązankę.

 • arreis65

  Oceniono 21 razy 17

  winni katastrofy smoleńskiej są jarosław i lech kaczyńscy - bo jeden kurdupel chciał koniecznie zameldować drugiemu kurduplowi wykonanie zadania !!!

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 17

  Kolejny dzień szopki Smoleńskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX