Strajk nauczycieli. Nauczyciele z Gliwic nagrali piosenkę. "Świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie"

Nauczyciele z Gliwic nagrali piosenkę o strajku i sytuacji w oświacie. "Tylko obietnice i frazesy tanie. A jak przyjdzie co do czego to świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie" - śpiewają w rytm melodii piosenki Maryli Rodowicz "Ale to już było". Filmik bije rekordy popularności w internecie.
Zobacz wideo

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Gliwicach nagrali piosenkę o ogólnokrajowym strajku nauczycieli, w którym biorą udział. W internecie zamieścili nagranie, na którym samodzielnie odśpiewują piosenkę przy akompaniamencie gitary i klawiszy. Jak poinformowali, publikując filmik chcieli "pokazać swoją solidarność ze wszystkimi nauczycielami oraz pracownikami oświaty w całej Polsce".

Tyle młodych wykształcił człek, tysiąc lat przysłużę się światu. Raz był geniusz, raz pusty łeb, który zdrowo dał do wiwatu. Nie szczędziłeś swych wątłych sił, przebijając mur własną głową. Licząc ciągle na jakiś cud i minister mądrą i nową

- słychać na nagraniu zaśpiewanym na melodię piosenki "Ale to już było".

 

Nauczyciele z Gliwic nagrali piosenkę. "Świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie"

W piosence pojawiają się też nawiązania do programu dopłat do trzody chlewnej (nazywanego "krowa+), który rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział na ostatniej konwencji regionalnej. W dalszej części piosenki słyszymy:

Ale wiem już teraz, wszyscy to już wiecie, jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno, drogi belfrze, nie w oświecie. Tylko obietnice i frazesy tanie. A jak przyjdzie co do czego, świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie
Pasją się nie najesz, w misję nie ubierzesz. Powołanie cię na pewno na wakacje do Chorwacji nie zabierze
Choćbyś starał się nie wiem jak, nie unikniesz społecznej nagonki. Słyszysz: każdy zastąpi cię, choćby pani z kasy z Biedronki

- śpiewają nauczyciele z Gliwic, którzy swoje nagranie zakończyli słowami: "Pozdrawiamy wszystkich strajkujących pracowników oświaty. Trzymajmy się!"

Jak czytamy w opisie filmu zamieszczonego na Youtubie, tekst piosenki napisała nauczycielka wychowania fizycznego, a reszta pedagogów biorących udział w strajku zadeklarowało, że z chęcią ją wykonają. "Utwór nie ma na celu nikogo obrazić lub sprowokować! Powstał on z potrzeby serca, spontanicznie" - informują nauczyciele.

Czytaj więcej o strajku nauczycieli:

Mateusz Morawiecki w TVP o strajku nauczycieli. Przyszedł z wydrukowanymi slajdami. Proponuje "okrągły stół"

Strajk nauczycieli. Nie ma porozumienia z rządem. Nauczyciele: spotkanie było stratą czasu

Szydło mówiła o wywieraniu presji. Broniarz zaprzecza: Każdy ma prawo odstąpić od protestu