Na jakiś czas żegnamy się z wiosną. Przymrozki i deszcz ze śniegiem, IMGW wydaje ostrzeżenia

W najbliższych dniach czeka nas pogorszenie pogody i ponowny zwrot w kierunku zimowej aury. W niektórych regionach Polski termometry pokażą tylko kilka stopni na plusie, powieje też silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed przymrozkami dla kilku województw.

W najbliższych dniach możemy się spodziewać spadków temperatur i opadów deszczu ze śniegiem. Jak podaje TVN Meteo, to zasługa napływu arktycznego powietrza znad Skandynawii, które utrzyma się nad Polską do przyszłego tygodnia. Ochłodzenie zacznie się w nocy z wtorku na środę - przy gruncie temperatura może spaść nawet do -7 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w kolejnych dniach.

Pogoda na najbliższe dni. Ochłodzenie i opady deszczu ze śniegiem

W środę w ciągu dnia termometry pokażą od trzech stopni Celsjusza w Suwałkach, przez 5 stopni w Warszawie i Łodzi do 10 stopni na Podkarpaciu. Na Kaszubach i w województwie warmińsko-mazurskim może popadać deszcz i deszcz ze śniegiem. W nocy temperatura przy gruncie spadnie do -3 stopni w województwach łódzkim, wielkopolskim i lubuskim oraz do -7 stopni w województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim i mazowieckim.

W czwartek spadki temperatur utrzymają się, a mieszkańcy południowego wschodu Polski mogą się spodziewać opadów deszczu. Nocą nadal będzie zimno. Piątek przyniesie z kolei opady deszczu w całym kraju z wyjątkiem Pomorza. Termometry pokażą od 1-2 stopni na Podkarpaciu do 5 stopni w centralnej Polsce. Jak prognozują synoptycy TVN Meteo, może też powiać silny wiatr, który w porywach rozpędzi się nawet do 60 kilometrów na godzinę. 

IMGW ostrzega przed przymrozkami

W związku ze spadkami temperatury Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami dla ośmiu województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego. Obowiązują od nocy z wtorku na środę do czwartku rano. Kierowcy są proszeni o ostrożność na drogach i sprawdzanie bieżących komunikatów pogodowych.

Aktualną pogodę można sprawdzać na poniższej mapie:

Więcej o:
Komentarze (63)
Na jakiś czas żegnamy się z wiosną. Przymrozki i deszcz ze śniegiem, IMGW wydaje ostrzeżenia
Zaloguj się
 • jezus.chytrus

  Oceniono 28 razy 14

  Jakie to szczęście, że w Wielkiej Polsce Katolickiej żadne anomalie pogodowe nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 19 razy 13

  Czyli nadal będzie PiSdzić.

 • 1627cd1410

  Oceniono 9 razy 9

  znów wina Tuska.. :O/

 • mechantloup

  Oceniono 4 razy 4

  "W nocy temperatura przy gruncie spadnie do -3 stopni w województwach łódzkim, wielkopolskim i lubuskim oraz do -7 stopni w województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim i mazowieckim."
  W łódzkim to jakąś średnią trzeba wyliczyć?

 • june-of-44

  Oceniono 8 razy 4

  Lato za gorące......za suche....
  Zima...śnieg i mróz.....
  Jesienią pada...i szybko robi się ciemno...
  Wiosną raz słońce, raz śnieg....

  Wezmę sznurek, pójdę za stodołę i się powieszę. No nie da się żyć normalnie w tym kraju....

 • pawelekok

  Oceniono 10 razy 2

  Pan Bóg to nas chyba jednak nie lubi. To takie wczesne ostrzeżenie dla zwyrodnialców nauczycieli strajkujących i dla wszystkich innych sprzeciwiających się jedynej słusznej partii.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 10 razy 2

  Polak i 4 klęski żywiołowe: wiosna, lato, jesień, zima.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX