Szydło mówiła o wywieraniu presji. Broniarz zaprzecza: Każdy ma prawo odstąpić od protestu

Beata Szydło mówiła dzisiaj, że związkowcy "wywierają presję na nauczycieli". W TVN24 zaprzeczył temu Sławomir Broniarz i przypomniał, że każdy strajkujący ma pełne prawo do odstąpienia od protestu na czas egzaminów. - Ze strony ZNP nie spotka go za to żadna kara, nagana, nie będzie uznany za łamistrajka - mówił.

W programie "Tak jest" w TVN24 gościem był szef ZNP Sławomir Broniarz, który mówił o dzisiejszych negocjacjach z rządem w sprawie strajku nauczycieli. Jedno z pytań dotyczyło dzisiejszych słów wicepremier Beaty Szydło, która mówiła:

Prosiłam stronę związkową, by nie była wywierana presja na nauczycieli, bo wiemy, że tak jest. Prosimy, by jednak pozwolić spokojnie pracować

Szydło zasugerowała w ten sposób, że nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku lub chcą od niego odstąpić na czas egzaminów, mają być w jakiś sposób naciskani przez związkowców.

Strajk nauczycieli. Broniarz odpowiada Szydło

Broniarz zaprzeczył tym rewelacjom i stwierdził, że słyszał o zupełnie odwrotnym procederze - że padają propozycje dla nauczycieli, by za pieniądze dołączyli do zespołów egzaminacyjnych. Natomiast do rzekomych nacisków odniósł się tak:

Jeżeli nauczyciel chce zawiesić swój udział w strajku i chce wziąć udział w egzaminach, to ma do tego pełne prawo. Ze strony ZNP nie spotka go za to żadna kara, nagana, nie będzie uznany za łamistrajka, ma do tego pełne, suwerenne prawo

Dalej szef ZNP ponownie zapewnił, że związkowcy nie są przeciwko temu, by nauczyciele brali udział w egzaminach. - Jest wyraźna decyzja całego kierownictwa ZNP. Wszyscy ci, którzy są na to gotowi, mają do tego pełne prawo - zadeklarował.

Więcej o:
Komentarze (184)
Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz odpowiada Beacie Szydło: Nauczyciele mogą zawieszać udział w strajku
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 42

  Becia sądzi według siebie i innych pisiorów. Przyzwyczajeni do korupcji i nacisków.

 • falbor

  Oceniono 35 razy 27

  By the way: Czy w polskich więzieniach osadzony może trzymać w celi jakieś zwierzę, np. kota?

 • niktwazny126

  Oceniono 29 razy 19

  Patrząc na poczynania władzy niestrajkujący nauczyciele raczej będą dołączać bo już strajkujących, bez nacisków, w obronie godności zawodu. Szydło się bardzo stara, żeby do tego doszło.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 26 razy 14

  Resortowa Szydło pracować nigdy w życiu nie musiała bo tatuś z PZPR okradał dla niej Polskę :-)

 • fruqo3

  Oceniono 31 razy 13

  Nauczyciele, trzymajcie się. Rodzice są z Wami.
  Należy się Wam szacunek i godne życie.

 • 7rewrer7

  Oceniono 15 razy 11

  Przecież Oborowa powiedziała,że będzie negocjować dzień w dzień ale finansowo ona nie będzie,to na H....ta gatka

 • umargos

  Oceniono 14 razy 10

  Jak twierdzą niektórzy, strajk zwiększa poparcie dla PIS (sondaże to sondaże, zależy kogo pytasz). Pytanie, co będzie po rekrutacji do liceum?? Kto będzie popierał ten rząd?

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 18 razy 10

  Ten kobieton z czworaków nawet nie widzi, że jest rozgrywany przez Pinokia i Balbinkę-sodomitkę.

  A gdzie Cielucha wcięło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX