Wołomin. Policja zatrzymała złodzieja samochodów. Był poszukiwany trzema listami gończymi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali 37-letniego Marcina P., który w ciągu pół roku ukradł w Warszawie siedem samochód. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi.
Zobacz wideo

Zatrzymany 37-latek zajmował się kradzieżą amerykańskich i japońskich samochodów na terenie całej Warszawy i od listopada zeszłego roku ukradł siedem pojazdów - dwie hondy, dwa jeepy, mazdę, nissana i chryslera o łącznej wartości ponad 720 tys. złotych.

Policja z Wołomina zatrzymała złodzieja samochodów. Mężczyzna przyznał się do winy

Policjantom udało się ustalić, że pod koniec marca 2019 roku, poszukiwany trzema listami gończymi złodziej, próbował dokonać kradzieży toyoty z parkingu przy stacji PKP. Poznali także adres, pod który może przywieźć kolejny ukradziony samochód. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły. Mężczyzna został zatrzymany przez wołomińską policję w chwili, gdy wprowadził do garażu samochód marki Honda Jazz, który ukradł parę minut wcześniej na warszawskich Bielanach. 

Marcin P. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Podczas przesłuchania przyznał się do siedmiu kradzieży samochodów i usiłowania kradzieży Toyoty RAV4. Gdy policjanci przeszukali mieszkanie 37-latka, znaleźli przedmioty oraz urządzenia diagnostyczne, których oskarżony używał podczas kradzieży samochodów.

Zatrzymany 37-latek jest znany funkcjonariuszom i posiada bogatą policyjną kartotekę. W chwili zatrzymania poszukiwany był na podstawie 3 listów gończych i zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu w związku z popełnionymi przez niego przestępstwami kradzieży i paserstwa pojazdów w Polsce oraz w Austrii. Chodzi o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, posiadania narkotyków oraz złamania zakazu prowadzenia pojazdów.

Więcej o: