W środę dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej [HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI]

10 kwietnia mija dziewięć lat od katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem. W rocznicowych uroczystościach w Warszawie wezmą udział prezydent Andrzej Duda oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

W katastrofie samolotu TU-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska. Delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Do tragedii doszło o godzinie 8:41 czasu środkowoeuropejskiego letniego w pobliżu lotniska Siewiernyj. Na pokładzie maszyny byli między innymi ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR.

Dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej - program obchodów 

10 kwietnia 2019 roku odbędą się uroczyste obchody dziewiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zainauguruje je poranna msza święta w intencji ofiar w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie, która rozpocznie się o godzinie 8:00. O godzinie 8:41 nastąpi Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim. Pół godziny później pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej zostaną złożone kwiaty. W godzinach 9:30-15:00 będzie miał miejsce blok filmowy, który będzie można zobaczyć przez Pałacem Prezydenckim. 

Na godzinę 19:00 zaplanowano mszę świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, w której weźmie udział prezydent Andrzej Duda oraz jego żona Agata Kornhauser-Duda. Po zakończeniu mszy, około godziny 20:00, spod bazyliki ruszy Marsz Pamięci, który uda się w kierunku pod Pałacu Prezydenckiego. O godzinie 20:45 przemówią prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz prezydent Andrzej Duda. Wystąpienia te zakończą uroczystości związane z dziewiątą rocznicą katastrofy smoleńskiej. 

Więcej o:
Komentarze (199)
W środę dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej [HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI]
Zaloguj się
 • diabetyczka

  Oceniono 68 razy 64

  Wsiadając do samolotu, którym leci Prezydent RP nigdy bym nie pomyślała, że w tak głupi sposób można pozbawić się życia. Aby przykryć własną nieudolność i sprawstwo wymyślają zamachy. Zamachy konstruuje Maciarewicz, a robi to tak nieudolnie, że z tej jego komisji można pęknąć ze śmiechu. I tak tragedia blisko setki osób zamienia się w farsę, a nawet komedię, To niepoważne . Módlcie się.

 • chumski

  Oceniono 60 razy 56

  Zginęło wielu uczciwych ludzi a jeden popapraniec tak obrzydził mi tę tragedię że rzygam na samo wspomnienie Smoleńska . Dziękuję Jarku!!!!

 • zwolay

  Oceniono 58 razy 50

  A będzie połączenie LIVE z Berczyńskim i jakiś wywiad pt " A co tam Panie w Ameryce"?

 • bonifacyp

  Oceniono 53 razy 49

  Na kiedy przewidziane jest uroczyste przeproszenie Polaków za kłamstwa o tzw. zamachu smoleńskim?

 • jael53

  Oceniono 43 razy 43

  Poproszę o podsumowanie wydatków, jakie pochłonęło całe to kabotyństwo z "dochodzeniem do prawdy".

 • obeznany

  Oceniono 43 razy 41

  Jak to "ofiar katastrofy"?
  Nie "zamachu"?

  To Tusk już niewinny, czy jak?

 • bogucjusz

  Oceniono 38 razy 36

  Kloce won z placu, zimny Lech won z Wawelu. Taki harmonogram. Już wkrótce.

 • arreis65

  Oceniono 37 razy 35

  do katastrofy smoleńskiej doprowadzili jarosław i lech kaczyńscy - bo jeden kurdupel chciał koniecznie zameldować wykonanie zadania drugiemu kurduplowi !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX