Po dwóch latach kończy się proces w sprawie śmierci Ewy Tylman - wyrok może zapaść już w kwietniu

Trwający od stycznia 2017 roku proces w sprawie zabójstwa Ewy Tylman już niedługo może zostać zakończony. Dziś mają zostać wygłoszone mowy końcowe podsumowujące proces. Po ich zakończeniu sąd będzie miał dwa tygodnie na wydanie wyroku.
Zobacz wideo

Jak podaje portal tvn24.pl dziś mają odbyć się mowy końcowe w procesie dotyczącym zabójstwa Ewy Tylman. Wcześniej miały one odbyć się w styczniu 2019 roku, jednak pełnomocnicy rodziny Ewy Tylman, Wojciech Wiza i Mariusz Paplaczyk, poprosili sąd o ponowne sprawdzenie aktów śledztwa w sprawie wymuszania zeznań przez policjantów w czasie przesłuchania podejrzanego Adama Z.

Wyrok w sprawie zabójstwa Ewy Tylman jeszcze w tym miesiącu? Dziś mają odbyć się mowy końcowe prokuratorów

Sąd uwzględnił wniosek pełnomocników, dlatego zaplanowane na 29 stycznia mowy końcowe zostały przesunięte. Jeśli dziś rozprawa zostanie zakończona, to wyrok powinien zapaść jeszcze w tym miesiącu.

26-letnia Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Kobieta razem z Adamem Z. wracała z firmowej imprezy integracyjnej. Kamery monitoringu miejskiego ostatni raz zarejestrowały ślad kobiety niedaleko ulicy Mostowej przy moście świętego Rocha w Poznaniu. Rodzina, policja oraz prywatni detektywi rozpoczęli trwające kilka miesięcy poszukiwania zaginionej.

Dopiero w lipcu 2016 roku udało się ją odnaleźć: ciało kobiety zostało wyłowione z Warty 12 kilometrów od miejsca, gdzie widziano ją po raz ostatni. Zarzut zabójstwa Ewy Tylman usłyszał Adam Z., z którym dziewczyna była widziana po raz ostatni. Sąd jednak uprzedzał o możliwej zmianie kwalifikacji prawnej czynu z zabójstwa na nieudzielanie pomocy.

Więcej o: