Pogoda na dziś - środa 10 kwietnia. Znaczne ochłodzenie i ostrzeżenia przed przymrozkami

Pogoda na dziś - środa 10 kwietnia. Dziś zapowiadany jest chłodny dzień, w większości kraju temperatura nie przekroczy 10 stopni. Synoptycy nie zapowiadają jednak żadnych opadów.
Zobacz wideo

Nad ranem i wieczorem na wschodzie kraju meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami: w tych miejscach temperatura przy gruncie spadnie do nawet - 6 stopni.

Temperatura. Synoptycy zapowiadają spore ochłodzenie

Nad ranem i w nocy prognozowane są przymrozki dla wschodniej części kraju. W ciągu dnia temperatury najmniej wzrosną na północy kraju. W Gdańsku maksymalna temperatura zapowiadana jest na poziomie 4 stopni. W Koszalinie, Suwałkach oraz w Olsztynie będzie od 5 do 6 stopni. Najwyższa temperatura zapowiadana jest dla Rzeszowa i Przemyśla, gdzie ma być 12 stopni. Z kolei w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim tylko jeden stopień mniej. W pozostałych regionach od 7 do 10 stopni.

Pogoda na dziś - 10 kwietniaPogoda na dziś - 10 kwietnia gazeta.pl

Opady. Dziś zachmurzenie duże, w większości kraju nie będzie padać

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane, niewielkie przejaśnienia w ciągu dnia możliwe głównie w województwie mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim i lubelskim. W pozostałych regionach mniejsze szanse na słońce. Na Pomorzu możliwe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Wieczorem deszcz prognozowany jest także dla Zakopanego, Przemyśla i Suwałk. Wiatr na ogół umiarkowany, słabnący w ciągu dnia. Tylko w Tatrach zapowiadane są silniejsze porywy wiatru - do około 60 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed przymrozkami na wschodzie kraju

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczącego przymrozków. W województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim temperatura nad ranem oraz w nocy znacznie spadnie. Termometry w tych regionach pokażą - 3 stopnie, przy gruncie temperatura spadnie do nawet - 6 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: