"Wiadomości" TVP muszą opublikować sprostowanie nieprawdziwej informacji o dziennikarzu TVN24

"Wiadomości TVP muszą opublikować sprostowanie kłamstw. Orzeczenie jest prawomocne i natychmiast wykonalne" - napisał na Twitterze dziennikarz TVN Bertold Kittel. Chodzi o rozpowszechnianie informacji w sprawie jego rzekomej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim.
Zobacz wideo

Jak podaje portal tvn24.pl, Jarosław Olechowski, szef "Wiadomości" oraz dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, będzie musiał wyemitować w "Wiadomościach" TVP 1 sprostowanie, którego domagał się dziennikarz TVN Bertold Kittel. 

Bertold Kittel kontra "Wiadomości" TVP

Sprawa związana jest z materiałem Kittela pt. "Układ radomski". W reportażu dziennikarz opisał możliwe powiązania lokalnych polityków PiS z przedsiębiorcami budowlanymi. Wszystko w związku z planowaną budową drogi S12. TVP, w materiale przedstawionym w "Wiadomościach" w dniu 2 października 2018 r., zarzuciła dziennikarzowi TVN zatajenie wieloletniej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, politykiem PO.

Kittel twierdzi, że Witkowskiego nie widział ani razu przed rozpoczęciem pracy nad reportażem, a "Wiadomości" swojej z góry przyjętej tezy w żaden sposób nie zweryfikowały. Dlatego domagał się on od szefa TAI Jarosława Olechowskiego zamieszczenia sprostowań, że nie jest i nigdy nie był znajomym prezydenta Radomia. Gdy Olechowski odmówił, Kittel pozwał go do sądu.

Dwie porażki szefa "Wiadomości"

Na początku stycznia Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Olechowskiemu, aby Wiadomości TVP wyemitowały sprostowanie informacji o rzekomej znajomości dziennikarza z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim.

Olechowski wniósł jednak apelację. Sąd Apelacyjny oddalił ją w całości, odrzucając wszystkie jego argumenty. Orzeczenie jest prawomocne i natychmiast wykonalne, przysługuje od niego natomiast skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.

Bertold Kittel został Dziennikarzem Roku 2018 w konkursie Grand Press.

Więcej o:
Komentarze (110)
"Wiadomości" TVP muszą sprostowanie nieprawdziwej informacji o dziennikarzu TVN24
Zaloguj się
 • Bob Bob

  Oceniono 65 razy 63

  przyjdzie taki czas, że TVP będzie musiała odwołać wiele kłamstw... a jej szef oraz "dziennikarze" ponieść konsekwencje.

 • kataryniarski

  Oceniono 49 razy 47

  Telewizja Reżimowa kłamie?

  Niepodoba!

  :D :D ;D

 • kemor234

  Oceniono 40 razy 38

  TVPis powinna niezwłocznie przeprosić WSZYSTKICH !!! Polaków, a nawet profilaktycznie przepraszać "na bieżąco" za swoje kłamstwa.
  Już nawet zwolennicy pis mają taki mętlik w głowie, że nie wiedzą co się dzieje i dlaczego krowy i świnie mają dostawać pieniądze ...

 • ar.co

  Oceniono 40 razy 36

  Kolejka skazanych sądownie pisowskich kłamców coraz dłuższa. Ale i tak na czele zawsze będzie premier Mateusz Kłamca Morawiecki. Premier Rzeczypospolitej Polskiej, karany sądownie za kłamstwo.

 • calmy

  Oceniono 32 razy 32

  A teraz wyobraźmy sobie, że Ziobro obsadzić już sądy swoimi podwładnymi, a PISowi udało się "zrepolonizować" i "odsorosić" i "unarodowić" wszelkie krytyczne media. Co zrobić, jak wielokrotnie powtarzali, zamierzają i chcą.
  1. Po pierwsze nie byłoby w ogóle żadnej afery, bo nie byłoby odważnego redaktora Kittla.
  2. Po drugie, nawet gdyby był, to nie wolno by mu było o niczym niekorzystnym dla partii rządzącej poinformować.
  3. Po trzecie, nawet gdyby poinformował, to żaden sąd by się jego żalami nie zajmował.
  4.Po czwarte: nawet gdyby się zajął, to wyrok byłby zawsze korzystny dla PISu
  5. Nawet gdy wyrok nie byłby korzystny dla PISu to nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli, oraz i tak nie byłoby gdzie opublikować sprostowania.
  TAM gdzie nie ma niezależnych sądów i wolnej od nacisków prasy musi kwitnąć korupcja.
  A władza może bezkarnie okradać rządzonych.
  Nawiasem:
  Polacy lekką ręką oddali władzy media publiczne. Jakie by one nie były (a były gigantyczną maszynką do marnowania pieniędzy) to były one potrzebne jako niezależna (w miarę ) instytucja patrząca krytycznie na WSZYSTKICH polityków.
  To się niestety obecnie mści. Elektorat jest skutecznie okłamywany za swoje własne pieniądze. I niech żaden gostek nie wypina dumnie piersi i nie twierdzi że "on nie", bo on nie ogląda.

  On nie, ale 40% tak. Wyniki sondaży pokrywają się dosyć dokładnie z wynikami oglądalności TVP.

 • remo29

  Oceniono 28 razy 28

  Kurski już nie wie co jest prawdą, a co kłamstwem.

 • vito60

  Oceniono 29 razy 27

  Będzie wniosek o kasację. Ciekaw jestem tylko kto płaci za obsługę prawną Olechowskiego. Niech zgadnę, podatnicy?

 • swietyszczur

  Oceniono 26 razy 26

  A kiedy Blaszczak przeprosi Broniarza ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX