Strajk nauczycieli. Anna Zalewską wielką nieobecną w mediach. PiS wysyła wszystkich, tylko nie ją

PiS ogłosiło wczesnym popołudniem, których polityków formacji zobaczymy dzisiaj w radio czy telewizji. Będzie można posłuchać ministra obrony Mariusza Błaszczaka czy europosłanki Anny Fotygi. Mimo strajku nauczycieli, w poniedziałek w mediach nie pojawi się w poniedziałek szefowa MEN Anna Zalewska.
Zobacz wideo

Strajk nauczycieli nie trwa jeszcze jednego pełnego dnia, ale każdy, kto przygląda się protestowi może zauważyć, że "zniknęła" minister edukacji Anna Zalewska. Od oficjalnego startu strajku nauczycieli szefowa resortu edukacji nie zabierała głosu, nie pojawia się na konferencjach prasowych, a na pierwszym planie są wicepremier Beata Szydło i szef KPRM Michał Dworczyk.

Wszystko wskazuje na to, że w sprawie strajku nauczycieli nie usłyszymy stanowiska minister edukacji zarówno popołudniu, jak i wieczorem. Choć ogłoszona po godz. 15 lista polityków PiS, którzy pojawią się dzisiaj w mediach, jest długa, Anny Zalewskiej tam brakuje.

Dwukrotnie w mediach gościł będzie za to wiceminister edukacji Maciej Kopeć, podobnie europosłanka PiS Anna Fotyga, zaplanowana w TVP jest wizyta ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Strajk nauczycieli. Gdzie jest minister Anna Zalewska?

Doszło nawet do tego, że dziennikarze zaczęli dopytywać, gdzie jest Anna Zalewska.

Jak donosił reporter RMF FM, rzeczniczka MEN zapewniła go, że Zalewska przebywa w resorcie - ale nie padła żadna inna informacja na ten temat.

Kilka minut przed godz. 17 radiowa Jedynka przekazała, że minister edukacji zawita do rozgłośni we wtorek rankiem. Rozmowy z Anną Zalewską będzie można posłuchać o 7.40.

Więcej o: