Niedziele handlowe w 2019. Czy w najbliższą niedzielę 14 kwietnia zrobimy zakupy?

Od 2018 roku obowiązuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę. W tym roku zakupy możemy robić zakupy tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca - wyjątkiem od tej reguły są jednak dwa miesiące: kwiecień i grudzień.
Zobacz wideo

Ze względu na wypadające w kwietniu i grudniu święta zwiększa się liczba niedziel handlowych przypadających na te miesiące. Czy 14 kwietnia zrobimy zakupy w centrach handlowych?

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 14 kwietnia zrobimy zakupy?

Od 2019 roku niedziela handlowa wypada zaledwie raz w miesiącu. Stopniowe zmniejszanie liczy handlowych niedziel ma odzwyczaić konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. W kwietniu jednak, ze względu na Wielkanoc, zakupy w niedzielę będziemy mogli zrobić aż dwa razy. Jeden z tych terminów wypada właśnie w tym tygodniu - 14 kwietnia wszystkie sklepy będą otwarte.

Niedziele handlowe 2019

Na kolejną niedzielę handlową będziemy musieli poczekać do 28 kwietnia. Od 2020 roku zakaz ograniczający handel w niedzielę będzie jeszcze bardziej restrykcyjny. Za rok zakupy w ostatni dzień tygodnia zrobimy przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia i sierpnia. Zakazem handlu nie objęte są m.in. apteki, cukiernie, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, poczta czy stacje benzynowe. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w najbliższą niedzielę 14 kwietnia zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • Oceniono 6 razy 6

  Nareszcie czwartek i wyczekiwany" artykuł" o niehandlowych niedzielach z którego wynika ,że ta jest handlowa, jednak ku mojej rozpaczy nie sygnowana przez mojego ulubieńca UZ ja moja rodzina oraz mieszkańcy bloku nr 9 wnosimy na ręce osoby odpowiedzialnej za redagowanie takowych stanowczy protest!!.

 • Oceniono 4 razy 4

  Coś niesamowitego normalnie cały niedzielny dzień ze szczęścia nie wyjdę ze sklepu, już dzisiaj ustaliliśmy z żoną że z tej okazji oraz zbliżających się świąt wydamy nawet 65 zł. I pomyśleć że podobna radość czeka mnie jeszcze raz w tym miesiącu!!

 • Oceniono 3 razy 3

  Ja też uwielbiam ten artykuł. Budzik na 6.15 mam aby go wreszcie mieć już za sobą. I JEST. hurrra. Boska Gazeta!

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  Czy w najbliższą niedzielę 14 kwietnia NPK i UZ przestaną katować czytelników tymi "zakupami"?

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  NPK, już? I co? Teraz od czwartku rano do niedzielnego wieczora dwa razy dziennie będziesz to wklejał?
  A jeszcze UZ! Specjalista od "niedziel handlowych". Też ze trzy razy dziennie napisze.

 • romikus

  Oceniono 3 razy -1

  Ja będę na parkingu o 5-tej rano , bo później ciężko znaleźć miejsce na parkingu pod galerią handlową.

 • c.t.k

  Oceniono 1 raz -1

  UZ by napisał, że nie jest handlowa. Na tym polega jego wyższość nad NPK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX