Internauci zebrali ponad 120 tysięcy dla rodzin ofiar wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie

W środę 3 kwietnia doszło do tragicznego w skutkach wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, gdzie pociąg zderzył się z karetką, w wyniku czego zginęło dwóch pracowników pogotowia. Niedawno zakończyła się zbiórka pieniędzy dla rodzin ofiar tego zdarzenia. Internauci zebrali aż 122 tysiące złotych.
Zobacz wideo

5 kwietnia na stronie pomagam.pl rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla rodzin ofiar i poszkodowanego w wypadku, do którego doszło kilka dni wcześniej na strzeżonym przejeździe kolejowym w Puszczykowie. W zderzeniu pociągu z karetką pogotowia zginęli lekarz oraz ratownik medyczny. Trzeci poszkodowany trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jak podaje portal epoznan.pl jego stan nie uległ zmianie - jest ciężki, ale stabilny.

122 tysiące złotych dla rodzin poszkodowanych w wypadku w Puszczykowie 

Zaledwie kilkanaście godzin po rozpoczęciu zbiórki udało się zebrać kwotę 40 tysięcy złotych. Według organizatorów uzbieranie tak dużej kwoty, w krótkim czasie było możliwe dzięki mobilizacji całego środowiska medycznego - w akcję zaangażowali się lekarze, ratownicy, pielęgniarki czy przedstawiciele zawodów medycznych. Pomysłodawcy zbiórki, lekarze rezydenci, zachęceni dobrym wynikiem zbiórki postanowili określić też nowy cel i uzbierać łącznie 120 tysięcy złotych. Założyli, że dzięki temu każda z rodzin trzech poszkodowanych otrzyma wtedy 40 tysięcy złotych.

W najnowszym oświadczeniu umieszczonym na stronie zbiórki poinformowano, że dziś przed godziną 9 rano udało się zebrać całkowitą kwotę. Zbiórka ostatecznie zakończy się w niedzielę 14 kwietnia. Na chwilę obecną 1887 darczyńców przekazało na ten cel kwotę 122 tysięcy złotych. Na innej stronie, zrzutka.pl, także prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla rodzin poszkodowanych - do tej pory zebrano tam 10 tysięcy złotych. 

Więcej o: