Ks. Babiarz wszedł siłą do siedziby Stowarzyszenia Wiosna. Przyszedł z ochroniarzami

Przyjaciel księdza Jacka Stryczka ksiądz Grzegorz Babiarz wszedł do siedziby Stowarzyszenia Wiosna w asyście ochroniarzy. Onet.pl podaje, że wcześniej pisał do pracowników organizacji, grożąc im zwolnieniem dyscyplinarnym.
Zobacz wideo

Ksiądz Grzegorz Babiarz został wprowadzony do siedziby Stowarzyszenia Wiosna przez kilku ochroniarzy pracujących dla nieznanej z nazwy firmy. Mężczyźni chcieli również wyważyć drzwi do pomieszczenia, w którym znajdują się serwery stowarzyszenia i przejąć dokumentację organizacji. Jak informuje RMF FM, część pracowników Stowarzyszenia Wiosna stoi teraz przed budynkiem, w którym znajduje się siedziba Stowarzyszenia Wiosna. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. 

Ks. Babiarz wszedł siłą do siedziby Stowarzyszenia Wiosna

Ksiądz Babiarz przyszedł dziś do Stowarzyszenia Wiosna bez wcześniejszej zapowiedzi. Nakazał pracownikom organizacji odstąpienie od pełnienia obowiązków. Jak podaje onet.pl, ks. Grzegorz Babiarz miał wcześniej wysyłać maile do pracowników Stowarzyszenia Wiosna, w których groził im zwolnieniem dyscyplinarnym. We wtorek ubiegłego tygodnia stowarzyszenie dowiedziało się o wykreśleniu z KRS Joanny Sadzik i jej zarządu. 

W oświadczeniu przesłanym przez księdza Babiarza dla PAP, napisano że "od 11 lutego 2019 roku Wiosną zarządzały osoby do tego nieuprawnione - prawo określa je mianem uzurpatorów". Przyjaciel księdza Stryczka zaznaczył w piśmie, że "najważniejsze jest przywrócenie bezpieczeństwa w Wiośnie" - podaje RMF FM

Walka o władzę w Stowarzyszeniu Wiosna. Sadzik wykreślona z KRS

Przypomnijmy, że Joanna Sadzik została prezesem Wiosny w październiku 2018 roku, zastępując tym samym ks. Jacka Stryczka, który podał się dymisji po tym, jak onet.pl opublikował artykuł o mobbingu w stowarzyszeniu, który miał stosować ks. Stryczek. 4 lutego walne zgromadzenie Wiosny odwołało Joannę Sadzik i powołało na prezesa ks. Grzegorza Babiarza. Niewiele ponad tydzień później walne zgromadzenie stowarzyszenia, w innym niż poprzednio składzie, przywróciło Sadzik na stanowisko prezesa. Pod koniec lutego pełnomocnik Babiarza wniósł o wykreślenie z KRS Joanny Sadzik i jej zarządu, co stało się kilka dni temu

Zobacz wideo
Więcej o: