Pogoda na dziś - wtorek 9 kwietnia. Deszcz zapowiadany jest tylko w czterech województwach

Pogoda na dziś - wtorek 9 kwietnia. Synoptycy zapowiadają w większości kraju duże rozpogodzenia. Deszcz pojawi się tylko w czterech województwach.
Zobacz wideo

We wtorek w większości kraju zapowiadane są większe rozpogodzenia i brak opadów. Deszcz może padać jedynie w województwach podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim.

Temperatura. Nad ranem i w nocy przymrozki na północy kraju. W ciągu dnia maksymalnie od 4 do 15 stopni 

Najniższa temperatura zapowiada jest dziś dla Gdańska - w ciągu dnia termometry pokażą tam tylko 4 stopnie. W Suwałkach i Olsztynie niewiele cieplej, temperatura osiągnie wartości jedynie o stopień lub dwa wyższe w porównaniu do Gdańska. Najwyższa temperatura w ciągu dnia zapowiadana jest dla południa kraju: w Krakowie, Rzeszowie i Przemyślu będzie 15 stopni, a w Katowicach, Opolu i Wrocławiu będzie z kolei 14 stopni. Maksymalna temperatura, która nie przekroczy 10 stopni utrzymywać się będzie w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i podlaskim. W pozostałych regionach będzie od 10 do maksymalnie 13 stopni. W nocy temperatura poniżej 0 stopni spadnie w północnej i wschodniej Polsce.

Pogoda na dziś - 9 kwietniaPogoda na dziś - 9 kwietnia gazeta.pl

Opady. Meteorolodzy zapowiadają deszcz tylko w czterech województwach

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane prognozowane jest tylko w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Wieczorem więcej chmur na południu kraju. W pozostałych regionach duże rozpogodzenia i szanse na słońce. Deszcz może padać jedynie w Olsztynie, Suwałkach, Rzeszowie i Przemyślu. W Gdańsku, głównie pod wieczór, możliwe opady deszczu ze śniegiem. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na południu bardziej porywisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: