Strajk nauczycieli - mapa szkół. Które placówki będą zamknięte?

8 kwietnia rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Tak dużej akcji protestacyjnej w oświacie nie było od 26 lat. Które szkoły przystąpią do strajku, a które nie? Powstaje mapa szkół, w których lekcje nie będą prowadzone aż do odwołania.
Zobacz wideo

Rozmowy "ostatniej szansy" między rządem a nauczycielami nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a strony nie znalazły kompromisu w sprawie płac pracowników oświaty. Oznacza to, że nauczyciele przystępują do strajku. W wyniku spotkania, które rozpoczęło się wczoraj o godzinie 19:00, porozumienie z rządem podpisała tylko oświatowa "Solidarność". Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych nie przyjęły propozycji rządu.

Strajk nauczycieli. W których szkołach nie będzie dziś lekcji? Mapa po referendum

Strajk nauczycieli ma być bezterminowy. W całym kraju do protestu chce przystąpić około 80 procent szkół i przedszkoli - tak wynika z referendum, które zostało przeprowadzone w marcu wśród wszystkich nauczycieli, bez względu czy są oni członkami któregoś z nauczycielskich związków zawodowych, czy też nie. Koalicja NIE dla chaosu w szkole, na podstawie przesłanych zgłoszeń stworzyła mapę placówek gotowych do przeprowadzenia strajku - należy jednak pamiętać, że jest to mapa stworzona w marcu. Dziś nie wiadomo, co stanie się w szkołach, w których większość nauczycieli jest członkami "Solidarności", która wczoraj podpisała porozumienie z rządem. 

Mapa strajku nauczycieli. Które placówki będą zamknięte? 

Sytuacja jest dynamiczna, a to, które ze szkół przystąpią do strajku, stanie się jasne dopiero dzisiaj rano, kiedy nauczyciele zadecydują, czy poprą protest i odejdą od tablic, czy też nie. Kiedy dyrektor będzie wiedział, ilu z nauczycieli pracujących w jego szkole przystąpi do akcji protestacyjnej, będzie mógł podjąć decyzję o tym, czy szkołę zamknąć, czy też będą odbywać się w niej zajęcia opiekuńcze albo normalne lekcje.

Zobacz wideo
Więcej o: