Adam Sandauer dla Gazeta.pl o sytuacji SOR-ów: Lekarze nie studiowali zarządzania

Adam Sandauer, przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere", w rozmowie z Gazeta.pl odniósł się do trudnej sytuacji na szpitalnych oddziałach ratunkowych. - Jeśli sobie wyobrażamy, że lekarz będzie dobrze zarządzał, to tak, jakby komuś po zarządzaniu na sali operacyjnej dać skalpel - powiedział.
Zobacz wideo

Gościem przedpołudniowej rozmowy z Gazeta.pl był Adam Sandauer, przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów „Primum Non Nocere”. Pytany był o problemy z opieką lekarską na SOR-ach, na których w ostatnich tygodniach, w budzących duże wątpliwości okolicznościach, umierali pacjenci. Zdarzenia te badają prokuratury i izby lekarskie.

Sandauer stwierdził w rozmowie z Łukaszem Kijkiem, że główną bolączką polskiej służby zdrowia są problemy z zarządzaniem. - Lekarze z racji swojego wykształcenia są ludźmi, którzy umieją leczyć i nie studiowali zarządzania. Jeśli sobie wyobrażamy, że ktoś, kto jest lekarzem, będzie dobrze zarządzał, to jest mniej więcej takie same przesunięcie miejsca pracy, jak gdyby komuś po zarządzaniu na sali operacyjnej dać skalpel - stwierdził. - Zarządzaniem powinni zająć się ludzie, którzy umieją zarządzać - dodał.

Więcej o: