Prognoza pogody na tydzień [8-14 kwietnia]. Tydzień przeważnie słoneczny, niewielki deszcz nie powinien znacząco wpłynąć na pogodę

Prognoza pogody na tydzień 8-14 kwietnia. Ten tydzień zapowiada się bardzo słonecznie, a niewielkie opady deszczu nie powinny zbytnio wpływać na już wiosenną pogodę.
Zobacz wideo

W tym tygodniu synoptycy zapowiadają duże dawki słońca. Ze wstępnych prognoz wynika, że większy deszcz będzie padał głównie w sobotę i poniedziałek. W pozostałych dniach możemy liczyć na piękną pogodę, której nie zepsują niewielkie, lokalne opady deszczu.

 Pogoda na poniedziałek i wtorek. Będzie coraz cieplej, w poniedziałek większe opady deszczu

W poniedziałek meteorolodzy zapowiadają temperatury od 11 do maksymalnie 18 stopni. Początek tygodnia w większości kraju przyniesie zachmurzenie umiarkowane. Prognozowane są także niewielkie opady deszczu, które ominą tylko województwa lubelskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. We wtorek przelotne opady deszczu przesuną się na wschód kraju - będzie padać w Olsztynie, Białymstoku, Warszawie, Kielcach, Lublinie oraz lokalnie w Katowicach. Deszcz nie popsuje jednak pogody, która w przeważającej części dnia będzie słoneczna. Temperatury zapowiadane na wtorek są całkiem wysokie: termometry pokażą od 12 stopni w Szczecinie do 18 stopni w centrum kraju.

Prognoza pogody na środę, czwartek i piątek. W większości kraju dużo słońca, niewielkie opady deszczu nie wpłyną znacząco na pogodę

Od czwartku w Polsce zaczną pojawiać się niewielkie, lokalne opady deszczu. W środę jednak w całym kraju słoneczna pogoda. Zachmurzenie będzie małe, wiatr słaby. Tego dnia najniższa temperatura prognozowana jest dla Lublina, gdzie będzie 8 stopni. Najcieplejsza środa zapowiada się na południu kraju - tam około 15 stopni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, śląskim oraz podkarpackim. W Rzeszowie i Kielcach możliwe są niewielkie opady deszczu. Tego dnia termometry pokażą od 8 stopni w Gdańsku do maksymalnie 16 stopni w Krakowie. W piątek z kolei deszcz zapowiadany jest w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu i Zielonej Górze, Na zachodzie także większe niż w pozostałych regionach zachmurzenia. Synoptycy zapowiadają na piątek temperaturę od 10 do 16 stopni.

Prognoza pogody na weekend. Sobota będzie deszczowa, w niedzielę w większości kraju bezchmurne niebo

W sobotę meteorolodzy zapowiadają deszcz w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim, lubuskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W pozostałych regionach bez opadów, a szanse na duże rozpogodzenia mogą mieć tylko mieszkańcy Lublina, Łodzi i Szczecina. Chłodno będzie jedynie na Pomorzu, gdzie temperatura wahać się będzie od 9 do 10 stopni. W pozostałych regionach od 12 do 19 stopni. W niedzielę niewielkie opady zapowiadane są tylko dla Szczecina. Na północy i zachodzie kraju zachmurzenie duże i umiarkowane. W centrum i na południu więcej słońca. Termometry pokażą tego dnia temperaturę do 11 do 16 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: