Jeżdżą na czerwonym świetle i powodują wypadki. Lubelska Policja publikuje nagrania

Policja Lubelska opublikowała nagrania z monitoringu, na których widać, jakie skutki może mieć przejeżdżanie na czerwonym świetle. Nagrania doskonale pokazują, jak irracjonalne bywają zachowania niektórych kierujących.

Funkcjonariusze policji z Lublina postanowili przestrzec kierowców, przypominając o konieczności stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Opublikowali dwa nagania z monitoringu, na których widać opłakane skutki łamania przepisów i przejeżdżania na czerwonym świetle.

"Poszli na czerwonym". Policja publikuje nagrania z monitoringu

Do pierwszego z zarejestrowanych wypadków doszło 3 kwietnia około godziny 9:00 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z al. Unii Lubelskiej. Kierowca prowadzący samochód marki Audi wjechał na skrzyżowanie, gdy miał czerwone światło, a pojazdy, które miały światło zielone, zaczynały wjeżdżać na skrzyżowanie. 28-letni kierowca zignorował sygnalizację świetlną, przez co zderzył się ze skodą. W wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Kierowca prowadzący audi był trzeźwy.

Zobacz wideo

Drugie zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Granitową w Lublinie. Kierowca samochodu marki Volvo również wjechał na skrzyżowanie, kiedy miał czerwone światło. W tym samym czasie jeden z pojazdów mający światło zielone, zdążył już zjechać ze skrzyżowania. Volvo zderzyło się z samochodem marki Fiat i przewróciło się na bok. 

Więcej o: