Komentarze (101)
Szpital w Wodzisławiu Śląskim zwolnił dwóch lekarzy. Nie przyjęli pacjenta z ostrym zawałem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • starsza10

  Oceniono 2 razy 2

  A jakieś środki prewencyjne? Żeby lekarze nie traktowali pacjentów w podziale na dwie grupy: dojne krowy i bydło. Dlaczego ciągle słyszę w publicznej służbie zdrowia, że mam ją za darmo, więc twarz w kubeł i cieszyć się, że w ogóle istnieje, skoro płacę na nią ciężkie pieniądze i mam obawy, czy kiedykolwiek ktokolwiek w razie choroby mi pomoże, jeśli za to dodatkowo słono nie zabulę. Pacjenci nie zastrajkują, bo są zbyt rozproszeni, mają sprzeczne interesy, a często są także zbyt schorowani, żeby wyjść na ulicę na wiele godzin. Dlatego kolejni władcy traktują służbę zdrowia jak zło konieczne, a lekarze urośli do rangi półbogów.

 • jan_42

  Oceniono 6 razy 2

  I co z tego, że stracili pracę. Klasyczny błąd w "sztuce". Ból w klatce piersiowej, pocenie się, brak poprawy po podaniu nitrogliceryny, pyralginy i morfiny, niewykonanie EEG. Powinni stracić prawo wykonywani zawodu.

 • padarewski

  Oceniono 12 razy 2

  może jeszcze jakieś prokuratorskie zarzuty ? czy nic się nie stało w pięknym państwie pisuarków

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Propozycja reformy szpitalnictwa, przez upodobnienie szpitalnictwa do policji:
  1. Zrównanie wynagrodzeń. Pielęgniarka zarabia tyle co sierżant, technik medyczny tyle co aspirant, lekarz bez specjalizacji tyle co komisarz, lekarz ze specjalizacją tyle co inspektor.
  2. Zrównanie uprawnień emerytalnych personelu szpitalnego z policyjnym.
  3. Zaakceptowanie faktu, że 60 % zgłoszeń pacjenta do szpitala kończy się umorzeniem leczenia z powodu niezdiagnozowania choroby. Odwołania można pisać na Berdyczów.

 • marykownow

  Oceniono 1 raz 1

  Brak słów. Więzienie, odszkodowania gigantyczne. Ale to nic życia nie zwróci. 35 lat.

 • ogrodniczka74

  Oceniono 1 raz 1

  Zostali zwolnienie tylko dlatego, że zmarły był siostrzeńcem radnego PiS..... Tak to by się nic nie stało, szarymi ludźmi się nie przejmują.

 • Oceniono 1 raz 1

  Niesamowite!! Człowiek potrzebujący pomocy a to nic natomiast do chorego kolana ordynator przyjeżdżał!!, mało tego dowodząc jeszcze kule ortopedyczne!!

 • wagadudu

  Oceniono 1 raz 1

  A to im krzywdę zrobili...

 • Oceniono 1 raz 1

  Za rok po rozprawach sądowych dyrektor będzie musiał ich przywrócić i zapłaci odszkodowanie. Lekarz na dyżurze jest kapitanem okrętu i obecność łóżka nic tu nie zmienia. To dyżurny decyduje i już. Teraz reszta kolegów powinna odmówić dyżurów. Pozostanie panu dyrektorowi ordynator 24/7 . Pacjent z rozpoznanym zawałem jest wieziony w obstawie erka do kliniki z kardiologia zabiegowa Amen .
  Reszta dyskusji jest zbędna. Wyrazy współczucia dla rodziny

 • s-01

  Oceniono 1 raz 1

  Bezrobocie im nie grozi.... i kiedy nastepny raz taki "przypadek"

 • sacc77

  Oceniono 1 raz 1

  Stracili pracę?
  Powinni stracić prawo wykonywania zawodu.
  Może wówczas inni by się ocknęli i zaczęli myśleć.

 • glunek

  Oceniono 5 razy 1

  Zwolniony. I tyle?
  Z zycia niech sie zwolni.

 • cmochall

  Oceniono 5 razy 1

  Kiedy komunikat ,ze utracili prawo wykonywania zawodu bo chyba nie ma watpliwosci ,ze to przerasta ich mozliwosci.

 • brods

  Oceniono 5 razy 1

  a gdzie prokurator .........

 • 2345olskup

  Oceniono 3 razy 1

  to juz za pozno cale pokolenie jest zepsute i zeby to odwrocic trzeba z dwa pokolenia pracy ktos ich tego nauczyl pokazal ze tak mozna ,jedna z wykladowczyn izby lekarskiej powiedziala ze musiala by oblac conajmnie polowe roku bo nie spelniaja kryterium zalicznia roku ale nie zrobi tego bo jej przelozeni na to nie pozwola albo sami studencji porysuja jej samochod niedaj boze teraz zachorowac

 • romanthorne

  Oceniono 7 razy 1

  Ten temat przewija się u mnie od wielu lat.Jako człowiek,który trochę szuka adrenaliny,mam częsty kontakt ze "służbą zdrowia".Jakieś dwadzieścia lat temu to działało,młody lekarz dzwonił po szefa,żeby jako ortopeda zoperował temat.Teraz wiemy jak to jest.Ogólnie powiem,że mnóstwo
  lekarzy to zwyczajne niedouki,pariasi tej szuki medycznej.Zostały zaniżone kryteria ich wykształcenia.Upieram się,żeby osoby,które kończą studia medyczne w naszym kraju,za pieniądze szeregowego podatnika,leczyły Polaków przez 10 lat.

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 7 razy 1

  W każdym innym znajdą fuchę z pocałowaniem ręki.

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 1

  Lekarze wzruszą ramionami. W krajach nie mających umowy z Polską o pomocy prawnej znajdą pracę bez problemu. A jeśli nie znajdą pracy w zawodzie lekarza, to z pocałowaniem ręki zatrudni ich firma farmaceutyczna jako doradców handlowych.
  Nie zwalajcie na lekarzy, że nie przyjmują. W szpitalach rządzą limity z NFZ. Lekarz coraz więcej czasu musi poświęcać na sprawozdania, deklaracje, wnioski, korespondencję z urzędami itd.

 • cooltras

  Oceniono 4 razy 0

  Temat trendy. Była już nagonka na patologię w policji, pijane matki, escape roomy, teraz szpitale. Za chwilę ludziom się znudzi temat, dziennikarze znajdą nowy, a patologia zostanie. I tak wkoło Macieju.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 2 razy 0

  Do czasu powstania po 1990 roku Kas Chorych,a następnie NFZ nie było problemów z umieszczeniem pacjenta w szpitalu. Urzędnicy z NFZ w całej Polsce znacznie uszczuplili ilość łóżek szpitalnych,więc mamy całkowity paraliż. Twierdzę tak,bowiem 30 lat dyżurowałem w PRL oraz 12 lat w RP i wiele razy odmawiano mi przyjęcia do szpitala nawet po reanimacji chorego i odsyłano do innej placówki.To wszystko działo się i dzieje po 1990 roku tj za czasów działalności NFZ.

 • darektal

  Oceniono 3 razy -1

  w Polsce nigdy nie bylo dobrej opieki u lekarzy jesli nie poszlo sie prywatnie... pora sprywatyzowac, wtedy okaze sie kto jest lekarzem a kto konowalem zadnym pieniędzy tylko, I oczywiście odszkodowaniami powinny byc tez na wyzszym poziomie, powinien placic zaklad pracy a lekarze sprawy karne... moze wtedy cos sie zmieni

 • pas964

  Oceniono 3 razy -1

  stracili w wodzisławiu, uzyskali w innym mieście, a poza tym to nie jedyna ich praca

 • bogdan19741974

  Oceniono 2 razy -2

  mieszkalem w Wodzislawiu

 • mineteman

  Oceniono 7 razy -3

  Ciekawe jaka jest podstawa na ktorej ich zwolnili? Dlaczego dzienikarz tego nie opisal dokladnie. Tacy dziennikarze, jak lekarze i tak dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX