Miał oszukiwać "na wnuczka". Policjanci wycelowali w niego broń i siłą wyciągnęli z auta

Policjanci wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiego w Bydgoszczy zatrzymali 41-latka, który oszukiwał "na wnuczka" i "na policjanta". Jego ofiarą padła m.in. 80-letnia kobieta, od której mężczyzna wyłudził 8 tys. zł. Akcja zatrzymania podejrzanego przypominała scenę z filmu sensacyjnego.
Zobacz wideo

Jak opisuje policja z KWP w Bydgoszczy, 41-latek został zatrzymany na stacji paliw w Pawłówku pod Bydgoszczą. Na filmie nagranym przez jednego z policjantów widzimy brawurową akcję. Funkcjonariusze blokują samochodem volvo podejrzanego, a następnie, celując w niego pistoletem, otwierają drzwi i wyciągają 41-latka na zewnątrz. W aucie znaleziono 8 tys. zł, które podejrzany kilka godzin wcześniej ukradł 80-letniej mieszkance Nakła. Kobieta przekazała mu pieniądze przekonana, że ktoś z jej rodziny uczestniczył w wypadku

- 41-latek chcąc utrudnić rozpoznanie go przez pokrzywdzoną założył czapkę i okulary, których normalnie nie nosi. Krótko przed odebraniem pieniędzy, jak wynika z wiedzy policjantów, przebrał nawet kurtkę. Na niewiele się to jednak zdało - informuje podinsp. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

Bydgoszcz. Mężczyzna oszukiwał "na wnuczka". Został zatrzymany

W aucie podejrzanego znaleziono również 3,5 tys. zł, pochodzące z innych oszustw. Według kryminalnych mężczyzna mógł uczestniczyć co najmniej sześciu tego typu oszustwach. Na chwilę obecną prokuratura postawiła mu zarzuty dotyczące dwóch przestępstw dokonanych na terenie Lipna i Nakła. 41-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. - Teraz policjanci będą sprawdzać z kim współpracował podejrzany, bo wiadomo już dziś, że nie działał sam. Mógł brać udział w oszustwach, do których doszło na terenie Brodnicy, Gostynina i Bydgoszczy. Kryminalni nie wykluczają też, że współpracował z oszustami, gdzie przynajmniej 15-krotnie podejmowali oni nieudolne próby wyłudzenia pieniędzy od starszych osób metodą „na wnuczka” i „na policjanta” na terenie całego kraju - informuje podinsp. Chlebicz.

Więcej o: